Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzianin w ciekawy sposób wspomaga WOŚP

 • Dodano: 2018-01-11 08:15, aktualizacja: 2018-01-11 07:11

Za 3 dni odbywa się Finał WOŚP. Dużo osób oddaje różne ciekawe rzeczy na licytację. Tym razem nie jest inaczej.

Od pięciu lat, rudzianin Mateusz Kucharczyk podczas podróży po świecie na różnego rodzaju koncerty, eventy, gale, brał z sobą flagę Polski.

Podczas tych wyjazdów miał okazję spotkania się z największymi światowymi gwiazdami, którym opowiadał o akcji WOŚP i prosił o przyłączenie się w formie złożenia autografu na fladze Polski.

Tak po pięciu latach, udało mu się zapełnić całą flagę, na której znajduje się 85 autografów bardzo cenionych na świecie gwiazd muzyki czy kina, są to m.in. Slash, Queen, Scorpions, Ennio Morricone, Ed Sheeran, Enrique Iglesias, Ariana Grande, Sharon Stone, Eva Longoria, Pierce Brosnan, i wiele wiele innych. 

Tydzień temu rudzianin, do rąk własnych wręczył Jurkowi Owsiakowi flagę, aby Fundacja wystawiła ją na aukcję. I tak na dzień dzisiejszy wysokość licytacji wynosi 1625zł, a aukcja będzie trwała jeszcze ponad 3 tygodnie.

Link do aukcji WOŚP:

http://aukcje.wosp.org.pl/flaga-z-podpisami-gwiazd-z-calego-swiata-i5805661

Zobacz także

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • Marta

  Super pomysł. Bravo dla Mateusza! Tak trzymaj chopie!

 • Rudzianin

  Polaczki.... W stanach ta flaga byłaby wartości grubych dolców. A Wy polaczki ściągnijcie bluzy z symbolem PW jak prosi o to Was kombatant który ten symbol malował zerkajac czy nie nadchodzi szkop. Brawo dla chłopaka, który nie wstydzi że jest polakiem

 • Henry Gifson

  Oczywiście że to szczytny cel i wspaniała inicjatywa ze strony tego chłopaka i brawo dla niego za tą inicjatywę oby więcej takich osób :)...,natomiast 2 sprawa anty "polaczku " tu poprostu padło zapytanie czy aby flaga tak popisana nie jest równoznaczna z profanacją!

 • obiektywny

  Ludzie co Wy piszecie?? Profanacja, nie profanacja. Gość przekazuje coś na szczytny cel i tyle. A tu sami "prawnicy" i "patrioci". Miłego dnia.

 • Sz

  Jeżeli barwy narodowe mają proporcje długości do szerokości 8 do 5, to jest to flaga i mamy do czynienia z profanacją. Koniec kropka. Flaga to nie tablica ogłoszeniowa.

 • olo

  Profanacja flagi Polski jest wtedy, gdy ONR ją niesie na czele pochodu .

 • toproste

  Profanacja to by byłą jakby z tej flagi zrobił sobie szalik albo obrus. A w takim przypadku jak tutaj - nie ma mowy o profanacji.

 • Halembianin

  Sorry ale to flaga Polski nie t-shirt.

 • Ela

  Zdecydowanie tak to profanacja godła Polski.

 • kiki

  Wiesz co to jest GODŁO?

 • zeflik

  Czy nie jest to profanacja symbolu Polski ?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.