Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzianka straciła 700 zł przez oszustów. Uwaga na fałszywe linki!

  • Dodano: 2021-02-15 14:00, aktualizacja: 2021-02-15 15:29

Obecnie w naszym rejonie zmniejszyła się liczba oszustw metodami na wnuczka i policjanta. Teraz przestępcy atakują nie tylko seniorów, ale coraz częściej 30, 40 i 50 latków aktywnych w sieci. Dominuje więc nowy rodzaj oszustwa, w którym, komunikatorem, bądź przez sms-y przesyłane są specjalnie spreparowane linki. Kliknięcie w nie prowadzi do... straty pieniędzy.

Fałszywe linki - jak oszuści wyłudzają pieniądze?

W piątek w komisariacie I przyjęto kolejne tego typu zgłoszenie. Ofiarą oszustwa padła 58-letnia rudzianka. Kobieta otrzymała informację, rzekomo od działu technicznego swojego banku, następnie kliknęła w przesłany link, który prowadził do spreparowanej aplikacji mobilnej banku. Po chwili kobieta zorientowała się, że z jej konta zniknęło 700 złotych. Jak zapewne się domyślamy, informacja od pracownika technicznego i przesłany link były pułapką, aby uśpić czujność i okraść rudziankę. To nie pierwsze tego typu zgłoszenie.

Oszustwa za pomocą linków internetowych – zastanów się zanim klikniesz

Przestępcy atakują osoby, które zarówno wystawiają, jak i kupują różne rzeczy w internecie i często korzystają z bankowych aplikacji mobilnych. Policja przestrzega i prosi o przekazywanie tej wiedzy znajomym: nie wolno otwierać nieznanych linków i podawać danych - szczególnie tych związanych z dokonywaniem płatności online oraz dostępem do bankowości internetowej.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Ania

    od teraz bedzie czujna w co klika

  • górnik

    naiwna

  • Binia

    Akurat coś takiego może spotkać każdego. Wystarczy chwila nieuwagi, rozkojarzenie albo robienie kilku rzeczy na raz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.