Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzka drogówka podsumowała akcję "Bezpieczny Pieszy"

  • Dodano: 2020-11-02 08:15, aktualizacja: 2020-11-02 06:30

Rudzcy policjanci przeprowadzili w miniony czwartek działania kontrolne "Bezpieczny Pieszy". Celem tych działań jest poprawa bezpieczeństwa na drogach Rudy Śląskiej oraz ograniczenie liczby wypadków drogowych z udziałem pieszych. Stróże prawa sprawdzali przede wszystkim czy kierujący pojazdami stosowali się do przepisów w rejonach przejść dla pieszych.

W miniony czwartek 29 października policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej przeprowadzili działania pod kryptonimem "Bezpieczny Pieszy". Mundurowi zwracali szczególną uwagę na kierujących pojazdami, którzy swoim niewłaściwym zachowaniem powodują zagrożenie dla pieszych. Działania prowadzone były w rejonie newralgicznych skrzyżowań i przejść dla pieszych na terenie naszego miasta. Mundurowi sprawdzali także czy piesi korzystają z wyznaczonych przejść oraz czy stosują się do sygnalizacji świetlnej.

Podczas wczorajszych działań rudzcy policjanci ujawnili łącznie 14 wykroczeń. 121 sprawców zostało ukaranych mandatami karnymi, a w 3 przypadkach zastosowano pouczenie. Najczęstszym przewinieniem pieszych było przechodzenie w miejscach niedozwolonych, natomiast kierujący najczęściej dopuszczali się przekraczania dopuszczalnej prędkości w rejonach przejść dla pieszych.  Niestety nie obyło się również bez wypadku, jakim było potrącenie pieszej na przejściu w ciągu ulicy Karola Goduli. Kierowca nie zatrzymując się uciekł z miejsca zdarzenia, a piesza ze złamaną nogą musiała być przewieziona do szpitala. Tą sprawą już zajęli się rudzcy policjanci.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów. Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się  do przejścia dla pieszych, jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu, natomiast pieszy uczestnik ruchu drogowego zbliżając się do przejścia przez jezdnię jest również zobowiązani do zachowania szczególnej ostrożności. Ze względu na szybko zapadający zmrok i coraz gorsze warunki atmosferyczne, zachęcamy pieszych do używania elementów odblaskowych, które na pewno poprawią widoczność pieszego na drodze i w jej okolicy.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.