RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzka drogówka podsumowała akcję "Trzeźwość". Ponad 500 skontrolowanych osób

  • Dodano: 2022-04-21 08:00, aktualizacja: 2022-04-21 08:14

Policjanci z rudzkiej drogówki podsumowali przedwczorajsze działania, których celem była eliminacja z ruchu nietrzeźwych kierujących. W czasie porannej zmiany policjanci wykonali nieco ponad 500 badań trzeźwości. Wśród skontrolowanych kierowców znalazł się tylko jeden, który zdecydował się wsiąść za kółko „wczorajszy”.

Akcja "Trzeźwość" - podsumowanie

Działania "Trzeźwość" przeprowadzone zostały w po świąteczny wtorek w godzinach porannych. Patrole drogówki można było zobaczyć w różnych miejscach naszego miasta. Przez kilka godzin policjanci skupiali się tylko na kontroli trzeźwości jadących do pracy kierowców. Mundurowi wykonali 505 badań trzeźwości. Wśród tych osób jedna była pod wpływem alkoholu, 50-latek o siódmej rano miał jeszcze w swoim organizmie 0,24 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a on odpowie przed sądem za wykroczenie jakim jest kierowanie w stanie po spożyciu alkoholu. Za to wykroczenie może spodziewać się wysokiej kary grzywny i zakazu prowadzenia pojazdów do roku.

Alkohol i inne substancje działające podobnie, pod których wpływem niektórzy wsiadają za kierownicę, są jedną z najczęstszych przyczyn, przez które dochodzi do poważnych wypadków drogowych. Aby ograniczyć to realne zagrożenie na drogach Rudy Śląskiej, tego rodzaju wzmożone kontrole będą organizowane częściej.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj »

  • rudziak

    w rudzie jest drogówka? gdzie ? bo nie widziałem....chyba ze ci na DTS co łapią tylko dla mandatów i nie ma to nic wspolnego z bezpieczeństwem

  • Karl

    Jeden chycony chop na 505 osobników i do tego mioł "aż" 0.24 ‰ ? Serio ktoś o tym pisze ? Jeszcze za takin nic prawko mu zabrali, fest sukces...

  • Kpina + ironia / szydera

    Pewnie przy tym 0,24%% facet był tak narąbany, że jechał zygzakiem... ha, ha, ha...I pomyśleć, że w bardziej cywilizowanych krajach taki wynik, to jest niewiele ponad połowa dopuszczalnego limitu, a jakoś ofiar na drogach mają mniej. Dziwne, co nie?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.