Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzka drogówka podsumowała działania "Alkohol i narkotyki"

  • Dodano: 2019-12-11 06:30, aktualizacja: 2019-12-11 06:42

Akcja "Alkohol i narkotyki" rozpoczęła się rano w poniedziałek, a zakończyła wczoraj o 6.00.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego przeprowadzali badania trzeźwości kierowców oraz badania na zawartość narkotyków w organizmie. Biorąc pod uwagę fakt, że był to początek tygodnia po Brabórkowym weekendzie, wyniki mogą napawać optymizmem.

Mundurowi przeprowadzili prawie 2600 badań trzeźwości i w trakcie kontroli wpadło dwóch kierowców, który zdecydowali się na prowadzenie samochodu po przysłowiowym „kielichu”. Dopełnieniem tych którzy kierowali po alkoholu był kierowca, który zdecydował się wsiąść za kółko po narkotykach. Policjanci zatrzymali im uprawnienia do kierowania. Mundurowi zatrzymali również jednego kierowcę, który miał już wcześniej odebrane uprawnienia, on popełnił również przestępstwo siadając za kółkiem pomimo cofnięcia uprawnień. Takie akcje prowadzone są raz w miesiącu i cieszy nas fakt, że pomimo tak dużej ilości przebadanych kierowców tych pod wpływem środków odurzających czy alkoholu jest coraz mniej.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Stary alkus

    Co za rozczarowanie. W Katowicach 23 a u nas tak mało. Skuteczność znów w dół. Normy nie wyrobione. Premii na święta nie będzie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.