Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzka drogówka wraz z ITD i ZTM prowadziła działania "Trzeźwy autobus"

 • Dodano: 2020-08-07 06:00, aktualizacja: 2020-08-07 06:09

W ostatnim czasie doszło do kilku groźnych wypadków drogowych z udziałem autobusów, w tym także autobusów komunikacji publicznej.

Z punktu widzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, tylko trzeźwy i wypoczęty kierowca warunkuje bezpieczeństwo na drodze. Właśnie to czy kierowcy autobusów wykazują się nieskazitelnym stanem psychofizycznym sprawdzali policjanci z rudzkiej drogówki wraz z Inspekcją Transportu Drogowego i Zarządem Transportu Metropolitarnego, którzy przeprowadzili działania ukierunkowane na nietrzeźwych kierowców prowadzących autobusy.

Optymizmem napawa fakt, że w trakcie akcji, wszyscy skontrolowani kierowcy autobusów byli trzeźwi. Mamy nadzieję, że ci kierowcy są świadomi konsekwencji i zagrożeń jakie może powodować alkohol w powiązaniu z ich pracą. Właśnie to czy kierowcy autobusów wykazują się nieskazitelnym stanem psychofizycznym sprawdzali policjanci z rudzkiej drogówki wraz z Inspekcją Transportu Drogowego i Zarządem Transportu Metropolitarnego, którzy przeprowadzili działania ukierunkowane na nietrzeźwych kierowców prowadzących autobusy. W celu zminimalizowania utrudnień dla pasażerów, zintensyfikowane badania prowadzone są przede wszystkim wobec kierowców rozpoczynających pracę, jak i powracających do zajezdni. Kierowcy są także kontrolowani w czasie postojów na pętlach. Podczas kontroli sprawdzany jest także stan techniczny autobusu i jego wyposażenie oraz uprawnienia kierującego.

Apelujemy do osób korzystających ze środków transportu publicznego, aby w przypadku:

 • podejrzenia, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu,
 • zachowania kierowcy budzącego wątpliwości,
 • lekceważenia przepisów ruchu drogowego,
 • stwarzania zagrożenia na drodze,

niezwłocznie poinformować o tym Policję dzwoniąc pod numer 112.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

 • ZuZa

  A narkotestami też ich sprawdzili?

 • Mieszkanka

  Co z tego, że kierowcy trzeźwi, jak autobusy to jedna wielka nie pewna pułapka, która może w każdym momencie stanąć/zapalić się/ rozwalić? Czy ktokolwiek zobaczył jak wyglądają autobusy nr 39 i 139 i ich drzwi które się nie zamykają często, woda płynąca z lamp na ludzi i siedzenia, albo wodospad, który robi się w szybach lub przy drzwiach? Autobus 121, przegub, który w każdej chwili może strzelić, a sam pojazd jest w takim stanie, ze z trudem podjezdza pod gorke. Dlaczego wszyscy maja gdzieś to? To tez składa się na bezpieczeństwo podróżujących.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.