Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzka drogówka zatrzymała aż 13 pijanych kierowców w minionym tygodniu!

 • Dodano: 2019-02-04 08:15, aktualizacja: 2019-02-04 07:22

Nietrzeźwi kierowcy nie mogą czuć się bezkarni. Rudzcy policjanci na co dzień starają się przekonać kolejnych użytkowników dróg do propagowania hasła „Prowadzę - jestem trzeźwy”.

Chcemy uzmysłowić kierowcom, pasażerom, pieszym i rowerzystom, jak wielkim zagrożeniem w ruchu są nietrzeźwi kierowcy.

Statystyki policji pokazują, że na rudzkich ulicach przybywa kierowców zasiadających do samochodu „po kielichu”

Jazda pod wpływem alkoholu jest jednym z głównych czynników powodujących najpoważniejsze zdarzenia drogowe, w tym nawet zdarzenia śmiertelne. Wielokrotnie na łamach naszego portalu informowaliśmy mieszkańców o zdecydowanej postawie rudzkich policjantów przeciwko jeździe pod wpływem alkoholu. Policjanci drogówki prowadzą szereg akcji profilaktycznym promujących prawidłowe zachowania na drodze. Prowadzą również działania mające na celu niedopuszczenie do ruchu kierowców, którzy wsiadają za kierownicę na „podwójnym gazie”. Dysponujemy również urządzeniem do badania kierowców pod kątem zawartości narkotyków w organizmie. Sprzęt ten jest wykorzystywany w codziennej służbie przez policjantów rudzkiej drogówki.

13 nietrzeźwych kierowców zatrzymano w minionym tygodniu w Rudzie Śląskiej

Tylko w minionym tygodniu policjanci prowadzący działania pod kątem ujawniania nietrzeźwych kierujących zatrzymali 13 kierujących, którzy kierowali samochodami pod wpływem alkoholu. Jeden z nich odpowie za aż trzy popełnione przestępstwa jazdy w stanie nietrzeźwości. Jego przypadek opisaliśmy w artykule „Pijany i bez uprawnień zatrzymany 3 razy w ciągu jednej doby przez rudzką drogówkę”. W miniony czwartek, pomimo wniosku śledczych o jego tymczasowe aresztowanie, prokurator został wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego. Wśród tej trzynastki pijanych kierowców była również 18-letnia rudzianka, która wjechała passatem w barierki ochronne, mając ponad promil alkoholu w swoim organizmie.

Wszyscy, którzy kierowali samochodami w stanie nietrzeźwości, zgodnie z obowiązującymi przepisami podlegają karze pozbawienia wolności, sąd orzeknie wobec nich środek karny jakim jest zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo będą musieli uiścić świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Apelujemy do osób, które mogą być świadkami próby jazdy po spożyciu alkoholu. Znajdź swój sposób, by powstrzymać pijanego kierowcę! Powstrzymując pijanego kierowcę, możesz uratować nie tylko jego samego, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Co więcej - chronisz go przed surowymi sankcjami.

Komentarze (7)    dodaj »

 • kerowca

  jo w piatek 3 razy dmuchol w ciagu 15 min

 • Elian

  Nie rozumiem jak można zatrzymać kogoś po pijaku 3 razy w ciągu jednego dnia? Może gdyby każdy pijak za kierownicą po pierwszej kontroli został zatrzymany na 48 godzin, miałby czas na wytrzeźwienie i przemyślenie tego co zrobił. Może wtedy statystyki byłyby lepsze. O ile wiem prawo dopuszcza zatrzymanie na 48 godzin bez decyzji sądu? Dlaczego nie stosuje się go w takich przypadkach (zawartość alkoholu powyżej 0,5 promila to przestępstwo), gdy przestępca stanowi zagrożenie dla innych osób? Kto byłby odpowiedzialny, gdyby pijak kogoś zabił po wcześniejszym zatrzymaniu?

 • Gość

  Właśnie są lepsze statystyki. Trzy stwierdzone i trzy wykryte przestępstwa. ;)

 • jo...

  moim zdaniem powinny zaraz samochód odbierać i ten samochód na przetarg i sprzedaż a z pięniędzy otrzymanych przekazać na schroniska dla zwierząt lub na cela jakieś.

 • tomasz

  a jeśli to by był kierowca piekarni,karetki pogotowia,autobusu itp.to też sprzedać samochód

 • Kierowca

  Brawo do policji wiecej takich kontroli trzeba wyeliminować pijanych z ulic

 • halymbiorz

  i tak żadne kary nie odstraszą a sądowy zakaz prowadzenia pojazdów to jakaś kpina - to tak jak by mi sad zabronił bzykać

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również