Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzka drogówka zatrzymała dwóch kierowców bez uprawnień

  • Dodano: 2020-10-27 06:15, aktualizacja: 2020-10-27 06:22

Dwóch kierowców z cofniętymi uprawnieniami zatrzymali policjanci z drogówki w piątek na ulicy Zabrzańskiej. Pierwszy 62-latek kierował autobusem, a drugi 38-latek osobówką pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem, dla którego stosowne uprawnienie zostało wcześniej cofnięte grozi kara do 2 lat więzienia.

W ubiegły piątek policjanci z rudzkiej drogówki podczas kontroli ujawnili kierującego autobusem, który prowadził go nie mając do tego uprawnień. Uprawnienia te zostały mu cofnięte, ale 62-letni rudzianin bał się utraty pracy i dalej jeździł. Drugi z ujawnionych kierowców został zatrzymany przez tych samych policjantów 10 minut po zakończeniu czynności z pierwszym kierowcą. Tym razem 38-latek, mieszkaniec Bytomia kierował osobówką pomimo cofnięcia uprawnień. Obaj nieodpowiedzialni mężczyźni popełnili przestępstwo, za które odpowiedzą przed rudzkim sądem.
Przypominamy, że osoby które dopuszczą się kierowania pojazdem, dla którego stosowne uprawnienie zostało im wcześniej cofnięte w drodze decyzji administracyjnej wydanej przez właściwego starostę lub prezydenta miasta, popełniają przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego. Za czyn ten przewidziano karę grzywny, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Niezależnie od rodzaju zastosowanej kary, sąd może także orzec środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.