Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzka drogówka zatrzymała dwóch pijanych kierowców

  • Dodano: 2020-07-21 06:00, aktualizacja: 2020-07-21 06:09

Bezpieczeństwo na rudzkich drogach jest sprawą priorytetową dla policjantów drogówki.

Dlatego mundurowi prowadzą wzmożone działania mające na celu zatrzymanie kierujących pod wpływem alkoholu lub kierujących bez uprawnień.

Tylko w niedzielę policjanci zatrzymali 2 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu

Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego. Raz jesteśmy pieszymi, innym razem kierującymi. Każdemu z nas niezależnie od roli jaką pełni w ruchu drogowym zależy, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Niestety wśród kierujących zdarzają się osoby skrajnie nieodpowiedzialne, które bagatelizują nie tylko swoje bezpieczeństwo, ale przede wszystkim swoim zachowaniem narażają na utratę zdrowi, a nawet życia innych uczestników ruchu drogowego. Mowa tu o kierujących, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków, a także o kierujących, którzy z powodu swojego zachowania na drodze utracili uprawnienia do kierowania pojazdami. Niestety społeczne przyzwolenie najbliższych, wygoda, a także brak wyobraźni powoduje, że wielu kierowców, siada za kierownicą po tzw. kieliszku. Policjanci praktycznie codziennie zatrzymują osoby, które nie powinny prowadzić samochodów w ogóle. Tylko w niedzielę policjanci rudzkiej drogówki zatrzymali 2 kierujących, jednego w stanie nietrzeźwości, a drugiego pod wpływem alkoholu, który na dodatek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Pierwszy zatrzymany mając ponad 1,7 promila kierując oplem spowodował kolizję z innym pojazdem. Drugi wpadł w trakcie kontroli i nie dość, że miał w organizmie prawie 0,5 promila alkoholu to jeszcze jechał bez uprawnień, które zatrzymano już mu wcześniej na 3 lata. Przypomnijmy, że zgodnie z aktualnymi przepisami za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5000 zł oraz środek karny w postaci sądowego zakazu prowadzenia pojazdów na okres minimum 3 lat.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Tom

    Policja przypomina a pijani z zabranymi wcześniej uprawnieniami do kierowania jeżdżą sobie dalej !?Stwarzając tym samym olbrzymie zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu , wniosek - zbyt śmieszne kary !

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.