Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzka drużyna League of Legends - Mistrzowie polskich Miast

  • Dodano: 2013-08-26 12:00, aktualizacja: 2015-10-01 14:12
Sport elektroniczny już dawno przestał być traktowany jako zabawa. Wielkie turnieje, na których kibice podziwiają zmagania graczy siedzących przed komputerami, profesjonalne drużyny, ligi i wysokie nagrody,. uświadamiają nas, że pojęcie sportowej rywalizacji wkracza obecnie na kolejna płaszczyznę. Dla wielu młodych ludzi, profesjonalne granie jest marzeniem i miejscem, w którym widza oni siebie w przyszłości. W Polsce idea sportu elektronicznego stawia dopiero pierwsze kroki. Poznań Game Arena oraz Electronic Sports League, to znane w naszym kraju skupiska pasjonatów sportów elektronicznych. Tutaj każda dyscyplina jest osobna grą, w którą grają zawodnicy. Jak się okazało, w Rudzie Śląskiej także nie brakuje e-sportowców. 
 
 
Chłopaki grają w League of Legends – bardzo znaną grę internetowa, w której zadaniem zmagających się ze sobą drużyn jest zniszczenie bazy przeciwnika. Tego typu rozgrywka skupia wokół siebie około 32 milionów graczy z całego świata. Dla porównania przypomnimy, że Polska liczy sobie około 38 milionów mieszkańców. 
 
 
Wróćmy jednak do zawodników z Rudy Śląskiej. Niedawno wywalczyli oni sobie mistrzostwo polski w tej popularnej grze. 
 
 
Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem, w którym zawodnicy opowiadają o swojej pasji.
 
 
Czym League of Legends wyróżnia się na tle innych gier multiplayer?
Na pewno wyróżnia się dużą popularnością, ponieważ teraz jest to jedna z najbardziej znanych i wybieranych gier online. 
 
 
Czy granie drużynowe przez internet można przyrównać do sportu, a waszą grupę do drużyny sportowej?
Moim zdaniem najlepsze drużyny na świecie, które posiadają swoje domy treningowe, trenerów, budżet i sponsorów, na pewno można porównać do sportu i drużyny sportowej. Niemniej jednak naszej drużyny jeszcze nie można do takowej porównać. Zwycięstwo w mistrzostwach polskich miast w żadnym stopniu nie równa się z poważnymi turniejami, w których ekipy wygrywają po kilkaset tysięcy dolarów.
 
 
Jak waszym zdaniem odbierany jest obecnie e-gaming w Polsce? 
E-gamming w Polsce jest czymś nowym.  Jest to rozwijająca się dziedzina. Wielu z moich znajomych, marzy o zaistnieniu w e-sporcie, lecz przebicie się do grupy najlepszych wymaga poświęcenia czasu i wytrwałości.
 
 
Czy na grze przez internet można zarabiać? 
Na grze przez internet można zarabiać. My, jako początkująca drużyna zarobiliśmy w ostatnim turnieju 720 złotych. Nie jest to jedyne osiągnięcie. Z połową z obecnej ekipy zdobyliśmy kiedyś około 1500 złotych na kilku wyjazdach. Niemniej jednak nasze granie i zarobki nadal są jedynie zabawą. Najlepsze drużyny na świecie grają w turniejach o setki tysięcy dolarów, a niektóre z nich, mają w puli nawet ponad milion.
 
 
Jak waszym zdaniem wygląda kondycja e-sportu w Polsce?
Jak wcześniej wspominałem e-sport coraz szybciej się rozwija. Myślę, że będzie on przekonywał do siebie coraz większe rzesze graczy w naszym kraju. To bardzo dobra forma spędzania wolnego czasu.
 
 
Opowiedzcie o turniejach, w których wzięliście udział.
Naszymi największym osiągnięciem jest Mistrzostwo Polski dla miasta Ruda Śląska. Wygraliśmy tam wspomniane 720 złotych. Ponadto zdobyliśmy pierwsze miejsce w turnieju Allplay Poland League, gdzie nagroda wynosiła 1000zł. Dodatkowo graliśmy także w turniejach na stronie Electronics sports (ESL). Jest to chyba najpopularniejszy portal e-sportowy z turniejami. Zdobywaliśmy tam od czasu do czasu nagrody w postaci 5 do 20 euro. 
 
 
Jak wyglądała droga do Mistrzostwa Polski? 
Na początku była runda eliminacyjna. Startowało w niej osiemdziesiąt polskich miast. Rundę podzielono na grupy, w których rozegrano mecze: „każdy z każdym”. Następnie doszliśmy do kolejnej rundy, z której dwie najlepsze drużyny dostawały się do fazy pucharowej. 
 
 
Od kiedy gracie i ile czasu poświęcacie na granie? 
Większość z nas gra już ponad dwa lata. Nasze spotkania na arenie są zależnie od pracy i studiów. Niemniej jednak, każdy stara się zagrać dziennie chodź jeden meczyk.
 
 
Jak się poznaliście? 
Poznaliśmy się poprzez znajomych grających w League of Legends. Trzech zawodników z Halemby poznałem poprzez znajomego, który chodził z nimi do technikum budowlanego w Rudzie Śląskiej. Marek z Zabrza dołączył poprzez portal internetowy, na którym można szukać innych graczy.
 
 
Czy organizujecie treningi? 
Organizowaliśmy treningi w czasie trwających przez trzy miesiące Mistrzostw Polskich Miast. Graliśmy zawsze od dwóch do trzech meczy, przed spotkaniami turniejowymi. Zależało nam na lepszym zgraniu. Dobrze nam to szlo, gdyż nasza paczka gra już ze sobą od bardzo dawna. 
 
 
Czy w kraju jest wiele drużyn grających w League of Legends?
W naszym kraju jest bardzo dużo drużyn grających w lola. Niemniej, tą liczącą się w Europie, czy na Świecie, jest jedynie drużyna ,,Meet Your Makers", która jest prawdziwą drużyną e-sportową. Jeżdżą oni po świecie i zarabiają prawdziwe pieniądze na graniu.
 
 
 
Jakie macie plany na przyszłość (związane z grą)? 
Trenować i trenować, aby w końcu zostać jednym z najlepszych teamów i wystąpić  dzięki temu na turniejach światowych. 
 
 
 
Kim jesteście na co dzień? 
Jesteśmy chłopakami z pasją. Mamy dziewczyny, część z nas studiuje, inna pracuje. Tylko jeden z nas chodzi jeszcze do technikum. W wolnym czasie wyskakujemy na piwko, imprezujemy i uprawiamy sport. Nie tylko ten elektroniczny. 


Źródło: D.Dyga

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • WHAT the help

    Wy nooby dawać mi całą kasę .....Jadę was 1 palcem ... całą 4 oprócz tego brzydala tego adc

  • WHAT the help

    e o co wam chodzi i czemu tacy z was brzydale ps ile dostajecie kasy

  • marecki

    Brawo, brawo tak trzymać! LOL rules ;)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.