Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Policja złapała kolejnych pijanych kierowców! Rekordzista miał blisko 2 promile

  • Dodano: 2024-02-19 14:00

Kierowca hondy, który miał w organizmie blisko dwa promile alkoholu i cofnięte uprawnienia, oraz pijani kierowcy dostawczego opla i osobowej skody wpadli w trakcie kontroli drogowych przeprowadzanych przez policjantów z drogówki. Pierwszy zatrzymany został wczoraj rano, a kolejni dziś w trakcie akcji trzeźwy poranek. Wszystko wskazuje na to, że wysokie kary nie dla wszystkich są przestrogą.

Nietrzeźwi kierowcy pod lupą policji

Wczoraj mundurowi z rudzkiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę i to nie na kacu, tylko z poważnym wynikiem. 46-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej w niedzielny poranek kierując hondą miał blisko 2 promile alkoholu. Policjanci z rudzkiej drogówki po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości przystąpili do kontroli dokumentów i okazało się, że panu w 2011 roku cofnięto uprawnienia do kierowania samochodami ze względów zdrowotnych. Rudzianin widać za nic miał ówczesną decyzję administracyjną. Teraz odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za którego popełnienie grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, utrata prawa jazdy oraz wysoka kwota nawiązki wpłacana obligatoryjnie. Ponadto przed sądem odpowie za kolejne przestępstwo, jakim jest kierowanie pojazdem pomimo cofnięcia uprawnień. Za to również grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Drugi pijany kierowca wpadł o piątej rano podczas poniedziałkowej kontroli drogowej na ulicy Szyb Barbary. Tym razem badanie wykazało, że 40-letni chorzowianin ma nieco ponad limit 0,2 promila alkoholu w swoim organizmie. Gdyby nie śpieszył się do pracy i jeszcze trochę wytrzeźwiał nie miałby przyjemności spotkania z naszymi mundurowymi. Kolejny dwie godziny później trafił na kontrolę trzeźwości jadąc skodą ulicą Piastowską. 47-latek z Bytomia wioząc dziecko do szkoły miał trochę poniżej promila alkoholu w organizmie. To stan, który bardzo wpływa na motorykę i psychofizykę kierowcy. Na szczęście policjanci uniemożliwili mu jego dalszą jazdę, zatrzymali prawo jazdy, a dziecko oddali pod opiekę matki. Temu kierowcy również grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i obowiązkowe świadczenie na wskazany przez sąd fundusz.

Ty też masz wpływ na bezpieczeństwo! Reaguj, gdy widzisz nietrzeźwą osobę wsiadającą za kierownicę lub jeśli zachowanie innego kierowcy na drodze wzbudza Twoje przypuszczenia, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Mieszkanka

    To teraz niech wszyscy pomyślą ile by było złapanych takich [...]i, gdyby policja przeprowadzała więcej kontroli zamiast stać naprzeciwko starego sądu, na czarnym lesie (gazowni), na górnośląskiej…. O sprawdzaniu stanu technicznego czy ważnego przeglądu i oc nawet nie mówię.

  • Aron

    A ile byłoby normalnosci jakby ludzie bez wiedzy nie pisali bzdur

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również