Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzka "Szlachetna Paczka" szuka wolontariuszy!

  • Dodano: 2022-09-27 13:45, aktualizacja: 2022-09-28 09:53

54 – tyle rodzin otrzymało w ubiegłym roku mądrą pomoc w ramach Szlachetnej Paczki w Rudzie Śląskiej.

Wolontariusze chcą, aby w tym roku dzieło ponownie się udało! I szukają chętnych do działania

Kto może zostać wolontariuszem programu Szlachetna Paczka? Każdy! Warunkiem jest ukończone 16 lat i wielkie serce. 

- 884 kartony – tyle fizycznych paczek trafiło w 2021 roku do mieszkańców naszego miasta w 54 gospodarstwach domowych. – wylicza Kamila Hergesel, liderka Szlachetnej Paczki w Rudzie Śląskiej.

Żeby powtórzyć sukces, a nawet go przebić, potrzebni są ludzie. To oni stoją za sukcesem projektu. To oni odwiedzają mieszkańców, wysłuchują ich historii, próbują przelać na papier to, czego doświadczą podczas spotkań z potrzebującymi. Później kontaktują się z osobą, która zdecydowała się pomóc opisywanej przez nich rodzinie. Aż wreszcie podczas grudniowego tzw. „Weekendu Cudów” to oni pośredniczą w realizacji fizycznej paczki i przekazaniu jej od darczyńcy do rodziny. 

Aby się zgłosić, wystarczy wejść ja stronę www.superw.pl i zaznaczyć chęć bycia wolontariuszem oraz rejon działania. Następnie można czekać na kontakt ze strony lidera rejonu.

Czy rzeczywiście każdy może być wolontariuszem Paczki?

Główne wymagania oprócz minimalnego wieku to także: trochę wolnego czasu oraz umiejętność słuchania ludzi i rozmowy z nimi. Pierwszymi zadaniami wolontariusza w terenie są bowiem odwiedziny rodzin, ocena ich rzeczywistej sytuacji życiowej, opisanie jej w dedykowanych arkuszach i pozostawanie w kontakcie ze zgłoszonymi oraz liderem. Niezbędna okaże się także umiejętność podstawowej obsługi komputera i tworzenia drobnych tekstów. To przyda się do realizacji tej bardziej „formalnej” strony Szlachetnej Paczki. Pozostała jej część to tylko pozytywne emocje i dużo radości z pomagania.


Źródło: Szlachetna Paczka

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również