RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzki MOSiR zaprasza na zakończenie lata z Wiewiórką!

  • Dodano: 2021-09-13 08:00, aktualizacja: 2021-09-13 13:11

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej zaprasza do wzięcia udziału w kolejnym Biegu Wiewiórki. Ta edycja zawodów będzie nieco inna niż wszystkie poprzednie – tym razem impreza przeznaczona jest nie tylko dla miłośników biegów, ale także dla całych rodzin, lubiących dobrą zabawę na świeżym powietrzu.

Zabawa dla każdego

Ostatnia letnia edycja Biegu Wiewiórki odbędzie się 25 września na terenach przy Szkole Podstawowej nr 15 w dzielnicy Halemba. „Zakończenie lata z Wiewiórką” będzie nieco różniło się od poprzednich edycji imprezy. Zaplanowano gry i zabawy dla całej rodziny, a do wygrania są bardzo atrakcyjne nagrody. Rywalizacja rodzinna (2 dorosłych + dziecko) rozpocznie się o godzinie 10:00, przed startem kolejnego biegu wiewiórki. Zwieńczeniem imprezy będą Mistrzostwa Rudy Śląskiej w noszeniu żon. Obowiązuje strój sportowy!

Aby wziąć udział w rywalizacji rodzinnej, należy napisać wiadomość na adres a.pustelnik@ mosir.rsl.pl. W jej treści należy zawrzeć imię, nazwisko oraz numer telefonu.

Do wygrania atrakcyjne nagrody

Rodziny, które zdecydują się na udział w grach i zabawach, będą miały okazję wygrać atrakcyjne nagrody. Wśród nich znajdują się zaproszenie dla 2 osób do Teatru Rozrywki, 2 koszulki marki Qdizajn, 4 bilety wstępu do Aquadromu oraz podwójne zaproszenie na spektakl w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty. Rodziny będą także miały okazję wygrać 2 duże pizze w restauracji Druid, 2 vouchery o wartości 50 zł na dowolną usługę medyczną w Post Medical Ruda Śląska oraz 3 vouchery na masaż klasyczny w Studiu Tańca Energia Ruda Śląska.

Bieg wiewiórki 2021: Trasa biegu i dystans

Bieg rozpoczyna się i kończy na bieżni Szkoły Podstawowej Sportowej nr 15. W jego trakcie uczestnicy mają do pokonania pętlę o długości 4,2 km, która przebiega przez halembski las. Z kolei dzieci, które nie przekroczyły jeszcze piętnastego roku życia, mogą sprawdzić swoje siły na dystansie 1000 m. Maksymalnie biegacze mogą pokonać tę pętlę pięć razy, czyli w sumie 21 km, a osoby, które wezmą udział w rywalizacji nordic walking, trzy razy i w sumie pokonać 12,6 km.

Podczas każdego biegu prowadzona jest klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn z ręcznym pomiarem czasu w konkurencji biegu, jak również w konkurencji nordic walking. Pod koniec cyklu wręczone zostaną medale dla najaktywniejszych uczestników, którzy wystartują w co najmniej 4 biegach, w tym koniecznie w ostatnim, na dowolnym dystansie i w dowolnej konkurencji, dotyczy również biegu dzieci na dystansie 1000 m.

Terminy Biegu Wiewiórki:

  • 26 czerwca 2021,
  • 10 lipca 2021,
  • 14 sierpnia 2021,
  • 25 września 2021,
  • 9 października 2021,
  • 6 listopada 2021.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.