RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął wczoraj kolejny rok akademicki

  • Dodano: 2019-10-11 11:15, aktualizacja: 2019-10-16 10:40

Rudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął wczoraj kolejny rok akademicki. Na inaugurację wykład dla seniorów wygłosił profesor Andrzej Gwóźdź.

- Inaugurację szesnastego roku działalności Rudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uważam za otwartą. Warto być w naszej organizacji, bo jest to naprawdę sposób na życie. Wszyscy się tutaj integrujemy, uczymy, bawimy, co jest niezwykle cenne, bo szczególnie w trzecim wieku człowiek szuka drugiego człowieka – zaznaczyła Teresa Chudziak, prezes Rudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Rudzki UTW rozpoczął swoją działalność 16 lat temu i miał wtedy ok. 50 słuchaczy. W tym roku akademickim w zajęciach będzie brało udział ok. 250 studentów. Stowarzyszenie oferuje bardzo atrakcyjny program, z którego każdy senior może wybrać coś dla siebie. W ofercie uniwersytetu znajdują się wykłady z różnych dziedzin wiedzy, seminaria z psychologii, literatury, poezji, historii sztuki, zajęcia językowe, kursy komputerowe, koła teatralne oraz plastyczne, a także zajęcia ruchowe.

Zajęcia UTW odbywają się od października do stycznia i od lutego do czerwca. Każdy zainteresowany udziałem zgłasza się do siedziby stowarzyszenia przy ul. Tołstoja 13 w dzielnicy Czarny Las.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.