Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzki Wigilijny Stół znowu stanął na rynku!

  • Dodano: 2019-12-23 08:00, aktualizacja: 2019-12-23 10:53

Wigilia dla mieszkańców, występ Grzegorza Poloczka, spotkanie z Mikołajem, prezentacje muzyczne młodzieży czy kiermasz świąteczny – to tylko niektóre atrakcje przygotowane z myślą o mieszkańcach w ramach tegorocznego Rudzkiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Tradycyjnie wydarzenie odbyło na Placu Jana Pawła II.

Mikołaj na rynku w Rudzie Śląskiej

- Każdego roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia nasz rynek zmienia swój wygląd za sprawą pięknych dekoracji oraz jarmarku, podczas którego nie brakuje atrakcji dla rudzian w różnym wieku – zaznacza Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej.

Mieszkańcy świętowanie rozpoczęli w sobotę od spotkania z Mikołajem, które zaplanowane zostało na godz. 15:30. O tej godzinie zaprezentowały się także Atelier Sztuki oraz Amatorski Teatr "Pierro" z rudzkiego "Morcinka" pod kierunkiem Anny Morajko-Fornal. Później zaprezentował się Zespół "Happy", czyli tancerze ze Szkoły Podstawowej nr 12 Specjalnej im. Św. Łukasza w Rudzie Śląskiej. Największą atrakcją tego dnia był występ znanego śląskiego artysty Grzegorza Poloczka.

Rudzki Wigilijny Stół

W niedzielę na Placu Jana Pawła II zagościła iście świąteczna atmosfera, ponieważ pojawił się tam Rudzki Wigilijny Stół. Rudzianie składali sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem przy wigilijnym stole i kosztując świątecznych potraw. Jak co roku świąteczny posiłek został przygotowany przez uczniów Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Zawodowego w Rudzie Śląskiej, a składał się z zupy grzybowej oraz pierogów. Rudzianie mogli skosztować także śląskiego kołocza przygotowanego przez rudzkich piekarzy: Krzysztofa Poloczka, Marka Jakubca i Zbigniewa Gerlacha.

Wczoraj na rynku nie zabrakło również prezentacji muzycznych młodzieży ze wspólnot parafialnych dekanatów Kochłowice i Ruda. Przed publicznością zaprezentowały się schole: "Boże Nutki", "Róże Świętej Elżbiety", "Duchu Ogniu", Marta Mansfeld oraz Katarzyna Sroka. Dla dzieci niewątpliwą atrakcją była karuzela i kolejka, słodki poczęstunek oraz Mikołaj.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj »

  • Niebieski111

    Strach. Karuzela dla dzieci miała 50 lat. W piątek miała zwarcie a w sobotę wagoniki się wypinały. Następnym razem jak stanie się tragedia ktoś za to odpowie.

  • olo

    A kiermasz z roku na rok coraz nędzniejszy.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.