Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzki Wigilijny Stół znowu stanął na rynku!

  • Dodano: 2019-12-23 08:00, aktualizacja: 2019-12-23 10:53

Wigilia dla mieszkańców, występ Grzegorza Poloczka, spotkanie z Mikołajem, prezentacje muzyczne młodzieży czy kiermasz świąteczny – to tylko niektóre atrakcje przygotowane z myślą o mieszkańcach w ramach tegorocznego Rudzkiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Tradycyjnie wydarzenie odbyło na Placu Jana Pawła II.

Mikołaj na rynku w Rudzie Śląskiej

- Każdego roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia nasz rynek zmienia swój wygląd za sprawą pięknych dekoracji oraz jarmarku, podczas którego nie brakuje atrakcji dla rudzian w różnym wieku – zaznacza Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej.

Mieszkańcy świętowanie rozpoczęli w sobotę od spotkania z Mikołajem, które zaplanowane zostało na godz. 15:30. O tej godzinie zaprezentowały się także Atelier Sztuki oraz Amatorski Teatr "Pierro" z rudzkiego "Morcinka" pod kierunkiem Anny Morajko-Fornal. Później zaprezentował się Zespół "Happy", czyli tancerze ze Szkoły Podstawowej nr 12 Specjalnej im. Św. Łukasza w Rudzie Śląskiej. Największą atrakcją tego dnia był występ znanego śląskiego artysty Grzegorza Poloczka.

Rudzki Wigilijny Stół

W niedzielę na Placu Jana Pawła II zagościła iście świąteczna atmosfera, ponieważ pojawił się tam Rudzki Wigilijny Stół. Rudzianie składali sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem przy wigilijnym stole i kosztując świątecznych potraw. Jak co roku świąteczny posiłek został przygotowany przez uczniów Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Zawodowego w Rudzie Śląskiej, a składał się z zupy grzybowej oraz pierogów. Rudzianie mogli skosztować także śląskiego kołocza przygotowanego przez rudzkich piekarzy: Krzysztofa Poloczka, Marka Jakubca i Zbigniewa Gerlacha.

Wczoraj na rynku nie zabrakło również prezentacji muzycznych młodzieży ze wspólnot parafialnych dekanatów Kochłowice i Ruda. Przed publicznością zaprezentowały się schole: "Boże Nutki", "Róże Świętej Elżbiety", "Duchu Ogniu", Marta Mansfeld oraz Katarzyna Sroka. Dla dzieci niewątpliwą atrakcją była karuzela i kolejka, słodki poczęstunek oraz Mikołaj.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Niebieski111

    Strach. Karuzela dla dzieci miała 50 lat. W piątek miała zwarcie a w sobotę wagoniki się wypinały. Następnym razem jak stanie się tragedia ktoś za to odpowie.

  • olo

    A kiermasz z roku na rok coraz nędzniejszy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również