Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzki Jarmark Bożonarodzeniowy

  • Dodano: 2019-12-16 08:15, aktualizacja: 2019-12-16 09:17

Wigilia dla mieszkańców, występ Grzegorza Poloczka, spotkanie z Mikołajem, prezentacje muzyczne młodzieży czy kiermasz świąteczny – to tylko niektóre atrakcje przygotowane z myślą o mieszkańcach w ramach tegorocznego Rudzkiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Tradycyjnie wydarzenie odbywa się na Placu Jana Pawła II

Każdego roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia nasz rynek zmienia swój wygląd za sprawą pięknych dekoracji oraz jarmarku, podczas którego nie brakuje atrakcji dla rudzian w różnym wieku – zaznacza Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej. – Tak będzie także w tym roku, dlatego serdecznie zachęcam wszystkich mieszkańców  do wspólnego świętowania – dodaje.

W tym roku kiermasz świąteczny rozpoczął się w sobotę (14 grudnia) o godz. 10.00 i potrwa do 22 grudnia. Z kolei stoiska handlowo-wystawiennicze czynne będą codziennie od 10.00 do 17.00, a znaleźć będzie można na nich wiele niepowtarzalnych wyrobów.

Na rynku zostaną ustawione stoiska handlowe, na których nie zabraknie oryginalnych ozdób świątecznych oraz stoiska gastronomiczne, na których znajdą się regionalne potrawy. Będzie można także „rozgrzać się” grzańcem i miodem pitnym. Dużym zainteresowaniem mieszkańców każdego roku cieszy się również karuzela dla dzieci, z której będzie można od 20 do 22 grudnia skorzystać nieodpłatnie – zapowiada Andrzej Trzciński, naczelnik Wydziału Kultury i Kultury Fizycznej.

Sobotnia impreza (21 grudnia) rozpocznie się od spotkania z Mikołajem, które zaplanowane zostało na godz. 15:30. O tej godzinie zaprezentuje się także Atelier Sztuki oraz Amatorski Teatr „Pierro” z rudzkiego „Morcinka” pod kierunkiem Anny Morajko-Fornal, a o godz. 16:45 zaprezentuje się Zespół „Happy”, czyli tancerze ze Szkoły Podstawowej nr 12 Specjalnej im. Św. Łukasza w Rudzie Śląskiej. Największą atrakcją tego dnia będzie występ znanego śląskiego artysty Grzegorza Poloczka.

Drugi dzień świętowania na rynku w Nowym Bytomiu (22 grudnia) będzie okazją do wspólnego posiłku w gronie mieszkańców. Na 16:00 został zaplanowany Rudzki Wigilijny Stół.

Zapraszam wszystkich mieszkańców naszego miasta na tradycyjny smaczny posiłek świąteczny i symboliczne przekazanie światełka betlejemskiego – mówi prezydent Grażyna Dziedzic. – To jedna z niewielu okazji w roku, kiedy możemy zasiąść razem przy stole, porozmawiać, cieszyć się świąteczną atmosferą czy zaśpiewać piękne polskie kolędy oraz poczuć, że jesteśmy jedną wielka rodziną – dodaje.

Jak co roku świąteczny posiłek zostanie przygotowany przez uczniów Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Zawodowego w Rudzie Śląskiej, a będzie składał się z zupy grzybowej oraz pierogów. Rudzianie będą mogli skosztować także śląskiego kołocza przygotowanego przez rudzkich piekarzy: Krzysztofa Poloczka, Marka Jakubca i Zbigniewa Gerlacha. W tym dniu nie zabraknie również prezentacji muzycznych młodzieży ze wspólnot parafialnych dekanatów Kochłowice i Ruda. Przed publicznością zaprezentują się schole: „Boże Nutki”, „Róże Świętej Elżbiety”, „Duchu Ogniu”, Marta Mansfeld oraz Katarzyna Sroka, która zaprosi do wspólnego kolędowania.
​​​​

Rudzki Jarmark Bożonarodzeniowy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również