Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzkie "Gryfy" w końcu zwycięskie!

  • Dodano: 2023-05-08 09:30, aktualizacja: 2023-05-08 11:38

W minioną sobotę drużyna "Rudzkich Gryfów" rozegrała mecz IX kolejki II Ligi rugby piętnastoosobowego. Na Burloch Arenie gospodarze podejmowali zespół "Rugby Team Olsztyn". Lepszy początek spotkania mieli goście. Już od początku było widać, że ich główną bronią w tym meczu będzie silna i zwarta ekipa formacji młyna. Właśnie po tej formacji przepchnęli rudzian, a sędzia podyktował karnego, którego zamienili na trzy punkty po celnej kopii na bramkę.

"Gryfy" odrabiają straty i zwyciężają

Jednak Gryfy szybko się otrząsnęły i ruszyły do odrabiania strat. Kolejne trzy akcje to trzy stuprocentowe akcje punktowe, jednak świetnie wybronione przez gości w niemalże ostatnim momencie, tuż przed linią pola punktowego. Napór gospodarzy nie słabł jednak i po chwili świetnie dysponowany tego dnia skrzydłowy Danson Chege zdobył dla swojej drużyny upragnione pierwsze przyłożenie. Gryfy nie zwalniały tempa i po chwili Chege zdobył swoje drugie przyłożenie, a w jego ślady poszli Majchrzak i Weżgowiec. Jednak tuż przed przerwą zawodnicy z Olsztyna zdobyli swoje przyłożenie, oczywiście wykorzystując do tego swój silny młyn. Na przerwę gospodarze schodzili pewnie prowadząc 24:8.

W drugiej połowie obraz gry się zmienił. Goście śmielej ruszyli do odrabiania strat, a Gryfy ograniczały się do kontrataków po odzyskanych piłkach. Jednak siła olsztyńskiego młyna była tak wielka, że niemalże każdy młyn dyktowany kończył się karnym dla gości. Zdobyli oni w ten sposób swoje drugie i trzecie przyłożenie, niebezpiecznie zbliżając się wynikiem do Gryfów. W końcówce gra się wyrównała i każda z drużyn mogła przechylić na swoją stronę szalę zwycięstwa, jednak celnie kopnięty przez Kołodzieja karny uspokoił grę Gryfów i do końca już nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. Na Burloch Arenie w końcu można było usłyszeć brawa po końcowym gwizdku sędziego.

Dla "Gryfów" było to pierwsze od bardzo długiego czasu zwycięstwo w rozgrywkach ligowych, przed nimi jeszcze tylko ostatni mecz rundy zasadniczej – wyjazd do Wrocławia na spotkanie z niepokonanymi tej wiosny zawodnikami KS Rugby Wrocław.

K.S. Rugby Ruda Śląska - Rugby Team Olsztyn 27:20 (24:8)

06.05.2023 Burloch Arena

Punkty dla Gryfów zdobyli: Chege Danson 10 pkt. (1P), Majchrzak Szymon 5 pkt. (1P), Weżgowiec Patryk 5 pkt. (1P), Zabiegała Mateusz 4 pkt. (2pd), Kołodziej Patryk 3 pkt. (1K)

Skład Gryfów: Krupiński Jakub, Szywalski Dawid, Drab Łukasz, Słomiany Paweł (Kołodziej Patryk), Wojnarowski Marek (Jankowski Marcin), Szombara Daniel, Majchrzak Szymon, Muc Jan (Teperek Maciej), Nowak Mateusz, Stempin Karol, Zabiegała Mateusz (Pabisiak Dawid), Weżgowiec Patryk, Dróżdż Dawid (Woźniak Patryk), Chege Danson, Imani Mykeltie.

Następnego dnia, czyli w niedzielę, po zwycięskim meczu drużyny "Gryfów", swoje medale dołożyły "Bajtle". W XV Turnieju "Krakowskiego Obwarzanka" drużyny wszystkich kategorii wiekowych znalazły się na podium. Młodzicy zajęli trzecie miejsce, ustępując jedynie "Juvenii Kraków" i "RC Arce Rumia". W cennym zwycięstwie 19:7, w derbowym pojedynku, pokonali zespół "RC Częstochowa".

Żacy również uplasowali się na trzecim miejscu, przegrywając z "RC Częstochowa" i "Juvenią Kraków". Natomiast mini-żacy zdobyli srebrny medal, ulegając tylko gospodarzom z "Juvenii".

W najmłodszej kategorii, czyli "Mikrus", wszyscy uczestnicy turnieju byli zwycięzcami, ponieważ w tej kategorii wiekowej nie są liczone punkty.


Źródło: K.S. RUGBY Ruda Śląska

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również