Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzkie obchody Święta Policji 2024. 55 mundurowych otrzymało awanse

  • Dodano: 2024-07-09 08:15, aktualizacja: 2024-07-09 08:32

Policjanci z rudzkiego garnizonu swoje doroczne święto obchodzili w czwartek 4 lipca w Śląskim Teatrze Impresaryjnym. W tym roku 55 policjantów zostało mianowanych na wyższe stopnie służbowe. Wzorem poprzednich lat 10 mundurowych otrzymało nagrody Prezydenta Miasta Ruda Śląska.

Rudzkie obchody Święta Policji 2024

W uroczystej zbiórce z okazji Święta Policji uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, mł.insp. Radosław Kacprzak, kierownictwo i policjanci Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej, a także pracownicy cywilni naszej jednostki. Wśród zaproszonych gości byli parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych miasta, przedstawiciele służb mundurowych oraz miejskich urzędów i instytucji, a także związkowcy i policyjni emeryci. Na sali nie zabrakło także bliskich mianowanych policjantów.

W tym roku 55 mundurowych otrzymało awanse

W pierwszej części uroczystości, po złożeniu meldunku przez dowódcę uroczystości i odegraniu przez Orkiestrę Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach hymnu państwowego, głos zabrał mł.insp. Dawid Gil Komendant Miejski Policji w Rudzie Śląskiej. Następnie, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach oraz Komendant Miejski Policji, wręczyli akty mianowania na wyższe stopnie służbowe rudzkim policjantom. W tym roku 55 mundurowych otrzymało awanse.

Po wręczeniu aktów mianowań głos zabrała wiceprezydent Rudy Śląskiej – Anna Krzysteczko, która w imieniu Prezydenta dziękowała policjantom za ich zaangażowanie, a pracownikom cywilnym za sumienne wykonywanie swoich zajęć.

- Choć Święto Policji przypada 24 lipca, to już dziś rudzcy policjanci obchodzili je podczas uroczystej gali w Śląskim Teatrze Impresaryjnym. Podczas tego wydarzenia w imieniu prezydenta Michała Pierończyka miałam okazję wręczyć nagrody prezydenta miasta wyróżniającym się funkcjonariuszom. Wszystkim natomiast policjantom bez wyjątku już teraz składam serdeczne życzenia, ale przede wszystkim podziękowania za rzetelne wykonywanie trudnych obowiązków i odpowiedzialnych zadań. Dziękuję, że każdego dnia dbacie o bezpieczeństwo mieszkańców Rudy Śląskiej oraz porządek w naszym mieście. Cenię sobie również dotychczasową współpracę Policji z naszym samorządem - mowiła Anna Krzysteczko.

Oprócz awansów na wyższy stopień policyjny rudzcy stróże prawa zostali docenieni przez władze naszego miasta. Dziesięciu policjantów za wzorowe wypełnianie obowiązków oraz nienaganną służbę, zostało wyróżnionych nagrodą pieniężną Prezydenta Miasta Ruda Śląska.

Święto Policji to także okazja do wyróżnienia pracowników cywilnych

W trakcie tegorocznej uroczystości Komendant Miejski Policji w Rudzie Śląskiej wyróżnił trzech pracowników cywilnych i podziękował za 30 lat pracy w rudzkiej komendzie byłej pracownicy. Był to też czas uhonorowania mundurowych medalami i oznaczeniami związkowymi przez  przedstawicieli Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. Życzenia złożyli również rudzcy parlamentarzyści – Urszula Koszutska i Marek Wesoły oraz Przewodniczący Rady Miasta Ruda Śląska.

Na koniec uroczystości głos zabrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji mł.insp. Radosław Kacprzak, który podziękował gościom zebranym na sali za wsparcie i pomoc okazaną rudzkim stróżom prawa, a policjantom dziękował za trud codziennej służby, za poświęcenie, podejmowane przez ryzyko i dyspozycyjność. Słowa uznania i podziękowania przekazał również rodzinom i bliskim policjantów.

Zwieńczeniem uroczystości był krótki koncert w wykonaniu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz jednego z rudzkich policjantów, którego pasją jest śpiewanie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również