Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzkie rugby rozpoczęło sezon

  • Dodano: 2020-09-14 08:00, aktualizacja: 2020-09-14 08:26

Po wiosennym lockdown’ie, po olbrzymich kłopotach z domknięciem budżetu spowodowanych wycofaniem się miasta Ruda Śląska z finansowania sportu, rudzkie rugby rozpoczęło jesienną część sezonu 2020/21. K.S.

RUGBY Ruda Śląska nie wycofał żadnej ze swoich drużyn z rozgrywek w nowym sezonie

Zawodnicy, zawodniczki i szkoleniowcy trenują i grają za darmo, niejednokrotnie dokładając do swojej pasji.              

Z trudem, głównie dzięki wsparciu sympatyków i kibiców oraz lokalnego biznesu udało się zgromadzić finanse na transport - przejazdy Bajtli, Diablic i Gryfów na swoje turnieje i mecze. To główna pozycja w budżecie klubu, bowiem dzieci i młodzież, rugbistki i rugbiści niestety nie grają lokalnie, na krótkich trasach, ale jeżdżą po całej Polsce i tu potrzeby klubu są największe.

Diablice rozpoczęły sezon u siebie na Burloch Arenie w sobotę 12 września br. I turniejem MISTRZOSTW POLSKI KOBIET RUGBY 7 (siedmioosobowego). 
    

Był to pierwszy z ośmiu turniejów rangi mistrzowskiej rozgrywanych w sezonie 2020/21. Mistrzostwa rozgrywane są systemem turniejowym.

Cztery turnieje rozgrywane będą jesienią, cztery wiosną

Przypomnijmy, że Mistrzostwa Polski rozgrywane są z podziałem na Ekstraligę (4 drużyny) i I ligę (pozostałe). Po każdym turnieju z Ekstraligi spada drużyna, która zajęła na nim ostatnie miejsce, awansuje zespół z I ligi. Miejsca zajmowane na kolejnych ośmiu turniejach MPK R7 są punktowane i składają się klasyfikację generalną Mistrzostw, decydującą o poszczególnych miejscach na końcu sezonu. 
    

Diablice rozpoczęły obecny sezon w Ekstralidze wraz z Biało-Zielonymi Ladies Gdańsk, Black Roses Poznań i Legią Warszawa. Niestety okazało się, że ww. drużyny czas lockdown’u i krótkiego letniego przygotowania do sezonu przepracowały nieco lepiej. W gazie grupowej rudzianki dość gładko przegrały swoje mecze w rywalkami odpowiednio 0:80, 10:33 (punkty dla Diablic: Martyna Cebula 5pkt. (1P), Agnieszka Bezrączko 5 pkt. (1P) i 0:40 jak gdyby oszczędzając się na decydujący o pozostaniu w Ekstralidze mecz pomiędzy 3 i 4 drużyna po fazie grupowej, i faktycznie, stoczyły w nim emocjonujący i wyrównany ponowny pojedynek z Legią Warszawa. Nie brakowało w nim zwrotów akcji i szybkiego tempa, ostatecznie to jednak warszawianki uniosły w górę ręce po końcowym gwizdku wygrywając 19:7 (12:7) (punkty dla Diablic: Natalia Gliwińska 7pkt. (1P, 1PD). 

W finale turnieju Biało-Zielone Ladies Gdańsk ograły Black Roses Poznań 45:0.

Ostateczna kolejność w turnieju w Rudzie Śląskiej była następująca:

EKSTRALIGA
1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk 
2. Black Roses Poznań
3. Legia Warszawa I
4. K. S. DIABLICE RUGBY Ruda Śląska

I LIGA
1. JUvenia Kraków
2. Venol Atomówki Łódź
3. Legia Warszawa II
4. ASZ AWF Warszawa
5. RK Gietrzwałd

Tak więc zgodnie z regulaminem następny turniej (26.09. br.) w Warszawie rudzianki zagrają w I Lidze, a ich miejsce w Ekstralidze. zajmie Juvenia Kraków. Wypada tylko mieć nadzieję, że po warszawskim turnieju Diablice powrócą do Ekstraligi. Tym bardziej jest to istotne, gdyż trzeci turniej cyklu MPK R7 ponownie rozegrany zostanie w Rudzie Śląskiej (10.10. br.) i warto byłoby przed swoją publicznością ponownie zagrać z najlepszymi.

W niedzielę zagrały także Bajtle w Międzywojewódzkich. Mistrzostwach Młodzików i Regionalnym Turnieju Dzieci i Młodzieży w Jarocinie. W turnieju MMM rozgrywanym w formule rugby siedmioosobowego młodzicy zajęli 5 miejsce. W RTDiM było nieco lepiej – mini żacy uplasowali się na 4 miejscu, żacy na 2, a młodzicy w formule rugby trzynastoosobowego zajęli 3 miejsce.

Był to pierwszy turniej rudzkich Bajtli w tym roku – wiosną z wiadomych powodów nie zagrali żadnego i należy im przede wszystkim pogratulować wytrwałości. Przez prawie 10 miesięcy tylko trenowali nie podejmując niestety żadnej rywalizacji turniejowej. Ale wrócili i to z całkiem udanymi wynikai.

Seniorzy rudzkiego klubu swoje II-ligowe zmagania rozpoczną już za tydzień (19.09. br.) meczem wyjazdowym z Budowlanymi Łódź.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Chwoł

    Patrzcie, można w tym mieście dalej sport uprawiać.

  • Magma

    W trzech informacjach o sporcie ten sam komentarz. Kopiuj wklej.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.