Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rusza konkurs dla uczniów szkół podstawowych. Do zaprojektowania grafika na śmieciarkę

 • Dodano: 2024-02-23 08:00, aktualizacja: 2024-02-23 10:05

Rudzki magistrat organizuje konkurs na projekt grafiki, która będzie umieszczona na samochodach ciężarowych przeznaczonych do odbioru odpadów komunalnych. Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-III oraz IV-VI rudzkich szkół podstawowych. Prace plastyczne, których motywem przewodnim powinna być prawidłowa segregacja odpadów, można składać do 14 marca br. w Wydziale Kultury, Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta (budynek A, pok. 325) w godzinach pracy urzędu.

Uczniowie zaprojektują grafikę dla śmieciarkę

Konkurs ma uwrażliwiać dzieci i młodzież na kwestie ochrony środowiska i ekologię

- Zależy nam, by wiedza o prawidłowej segregacji odpadów była jak najszersza i nawet młode pokolenia były świadome konieczności dbania o środowisko, stąd pomysł organizacji tej inicjatywy – tłumaczy Jacek Morek, zastępca prezydenta miasta ds. infrastruktury i gospodarki komunalnej.

Warunki konkursu

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie rudzkich szkól podstawowych w dwóch kategoriach: klasy I–III oraz IV–VI. Uczestnik może złożyć tylko jedną pracę, która powinna być przygotowana w formacie A3. Prace podpisane imieniem twórcy należy składać wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia. Wybrana praca posłuży jako grafika, która będzie umieszczona na samochodach, które wywożą odpady komunalne. Nagrodą w konkursie, w obu kategoriach, będzie voucher do Aquadromu i kina "Patria" oraz zestaw miejskich gadżetów. Prezentacja wybranego projektu odbędzie się pierwszego dnia wiosny, czyli 21 marca br., na placu Jana Pawła II.

– W Rudzie Śląskiej mamy bardzo zdolne dzieci i młodzież i wierzę, że prace zgłoszone w konkursie będą świeżym spojrzeniem na kwestię prawidłowej segregacji – mówi Anna Krzysteczko, zastępca prezydenta ds. społecznych.

Komentarze (2)    dodaj »

 • Mistrz malarastwa Pan Erwin

  Jestem szanowanym artystą, malarzem i z pełną odpowiedzialnością za całą branżę mogę napisać, że umieszczenie dzieła sztuki na śmierdzącej i brudnej śmieciarce jest hańbiące dla przyszłego młodego artysty... Tak irracjonalne pomysły tylko w Rudzie Śląskiej mogą się pojawić.. Współczuję przyszłemu zwycięzcy...

  • Mistrz malarastwa Pan Erwin
   2024-02-23 09:44
  • odpowiedz
 • Misiek Anioł

  Erwin nie wiem co ty tam malujesz i gdzie, ale przypomnę ci że Pablo Picasso malował byle gdzie, na murach, chusteczkach itd. Jestem pewny że jest bardziej znany i szanowany od ciebie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również