Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rusza konkurs "Policjant, który mi pomógł"

  • Dodano: 2021-06-09 06:15, aktualizacja: 2021-06-09 08:24

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”.

Cel konkursu

Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym. Istotą przedsięwzięcia jest również wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom krzywdzonym, w tym dotkniętym przemocą w rodzinie. 

Konkurs „Policjant, który mi pomógł” jest kolejnym działaniem polskiej Policji, która w ten sposób poddaje się społecznej ocenie podejmowanych działań, sama zaś nominacja policjanta jest szczególnym wyróżnieniem świadczącym o aprobacie inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa osób.

Zaangażowanie w powyższym zakresie niewątpliwie wpływa na kształtowanie pozytywnego wizerunku Policji wśród społeczeństwa, a funkcjonariusze Policji, którzy w ocenie społecznej przyczynili się do budowania lokalnego systemu pomocowego w tym obszarze zasługują na wyróżnienie.

Obecność wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu to wyróżnienie, wyjątkowy dowód uznania społeczności lokalnej dla profesjonalizmu i determinacji policjantów w działaniach podejmowanych na rzecz pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków.

Kto może zgłosić policjanta?

Zgodnie z Regulaminem Konkursu, zgłoszenia policjanta do konkursu może dokonać:

  • osoba indywidualna,
  • instytucja
  • organizacja.

Regulamin Konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej policjant.niebieskalinia.pl.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 27 czerwca 2021 r. Formularze zgłoszeniowe można nadsyłać na adres poczty elektronicznej e-mail: policjantktorymipomogl@policja.gov.pl.

Laureatów konkursu wybiera Komisja, w skład której wchodzi przedstawiciel Biura Prewencji KGP oraz laureaci 3 ostatnich edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”

Podczas wyłaniania Laureatów w szczególności brane będzie pod uwagę ich zaangażowanie w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa obywateli, jak również doświadczenie i zaangażowanie w pomoc osobom, wobec których istnieje podejrzenie, że są krzywdzone.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • fajerberga

    Przychodzi facet do księgarni i pyta: Czy jest książka pt. "Policjant, który mi pomógł"? Na co pani odpowiada: Fantastyka piętro wyżej... :-)

  • Karl

    Czyli co, przestał pałować ? Ktoś tam powinien pojechać na zachód Europy popatrzeć jak policjanci pomagają w praktyce, np. tolerują jakieś bzdury typu przejście na czerwonym świetle "grożąc" jedynie palcem, a nie podjeżdżają od razu kabaryną w czterech i jeszcze przy okazji zdarza im się dokonać nielegalnego przeszukania. O takim czymś jak zwykłe podwiezienie obywatela to nawet nie ma co marzyć...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.