Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruszył kolejny etap modernizacji hali sportowej w Halembie 

 • Dodano: 2020-12-18 13:30

Hala sportowa w Halembie zmieniła już swój wygląd zewnętrzny, teraz czas na kolejny etap modernizacji tego obiektu. 

Trwa przetarg obejmujący remont i aranżację sanitariatów na poziomie przyziemia, a także przebudowę instalacji: centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjnej, hydrantowej oraz wentylacyjnej. Wpłynęło 7 ofert, które teraz analizować będzie komisja przetargowa. Wykonawca na realizację zadania będzie miał 4 miesiące.

- Kompleksowa modernizacja naszej największej hali to kosztowne przedsięwzięcie, dlatego staramy się pozyskiwać na ten cel środki zewnętrzne. Przypomnę, że w ubiegłym roku przyznano nam 2,5 mln zł z Metropolitalnego Funduszu Solidarności, a w tym roku prawie 2,4 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - napisała prezydent Grażyna Dziedzic.

Wybudowany w latach 80. budynek hali im. Rudzkich Olimpijczyków liczy 3825 m². W części widowiskowej jest jednokondygnacyjny z charakterystyczną amfiteatralną widownią na 570 miejsc siedzących. Tam też znajduje się boisko o wymiarach 22 m x 42 m oraz scena 14 m x 3,6 m z możliwością powiększenia głębokości. W budynku zlokalizowane są pomieszczenia kawiarni, sali dyskotekowej, sali klubowej oraz fitness klubu.

W hali MOSiR przy ul. Kłodnickiej od lat organizowane są cykliczne wydarzenia jak Olimpiada Radości czy Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych. W hali swoje mecze rozgrywają drużyny na szczeblach centralnych w futsalu, siatkówce i piłce ręcznej. Trenują tam zawodnicy m.in. SPR Grunwald, Gwiazda Ruda Śląska czy KPKS Halemba.

W 2019 roku wyremontowano halę. Modernizacja obiektu obejmowała: wymianę okien i drzwi oraz docieplenie ścian i dachu, na którym został zamontowany nowy system odwodnienia. Wykonano także nowy podjazd dla niepełnosprawnych oraz wybudowano windę.

Karolina BauszekKarolina Bauszek
Źródło: UM Ruda Śląska / fot. FB Grażyna Dziedzic

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Łysy

  Czytając nagłówki "modernizacja, remont, odnowienie" zawsze napawa mnie duma, szczególnie jeżeli chodzi o obiekty sportowe. Niestety jak bardzo zaskoczony byłem kiedy dzwoniąc do mosiru z zapytaniem czy razem z drużyną możemy wynająć halę na zgodzie bielszowice, czy na kochłowice tunkla, usłyszałem że koszty wynajęcia hali przewyższają koszty utrzymania (oswietlenie, ogrzewanie, ktoś do pilnowania). Gdzie tu logika i sens? Dobrze że jest mosir zabrzanski.

 • Renia

  wyborca lecz się, "wyremątuje " powiadasz? widać żeś skończył specjalna szkoła, albo w rodzinie takie zacofanie macie

 • Iks

  Wstydu nie ma. Wygląda całkiem przyzwoicie. Czekamy na koniec remontu i niech służy mieszkańcom.

 • Wyborca

  Znów ktoś za darmo wybuduje dom lub wyremątuje kosztem hali

 • The truth

  Wyremątuje ????? Boże widzisz i nie grzmisz. Nawet nie pytam na kogo głosowałeś wyborco

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.