Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rząd zapowiedział zmiany w obostrzeniach od 1 lutego

 • Dodano: 2021-01-28 13:45

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu etapu odpowiedzialności do 14 lutego. Od 1 lutego otwarte będą jednak galerie handlowe. Zniesiono także godziny dla seniorów.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej, ogłosił utrzymanie wszystkich rządowych ograniczeń w  działalności gospodarczej, nauce, podróżach i zasadach kwarantanny związanych z epidemią koronawirusa w Polsce. Są jedynie dwa wyjątki: wszystkie sklepy w galeriach handlowych będą otwarte od 1 lutego, tego samego dnia otwarte zostaną galerie sztuki i muzea.

- Decyzja, którą podjęliśmy, sprowadza się w pewnym zakresie do przedłużenia zasad bezpieczeństwa. Ten etap odpowiedzialności będzie obowiązywać do 14 lutego, po czym podejmiemy kolejne decyzje - poinformował w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. - Wszystkie reguły dotyczące zgromadzeń publicznych, imprez i przekraczania granicy pozostają bez zmian - dodał.

Niedzielski przekazał również, że od 1 lutego zniesione zostaną godziny dla seniorów. Do tej pory obowiązywały one od poniedziałku do piątku w godzinach 10-12. Wtedy zakupy w sklepach spożywczych drogeriach i aptekach mogły robić klienci wyłącznie powyżej 60. roku życia. Taka sama zasada obowiązywała w przypadku placówek pocztowych. 

- Przedsiębiorcy zwrócili się do nas z apelem o zniesienie godzin dla seniora - ponieważ otwieramy cały handel w reżimie sanitarnym, to również przychylimy się do tego apelu i od 1 lutego godziny dla seniora zostają zniesione - ogłosił min. Adam Niedzielski.

Obostrzenia od 1 lutego

 • Restauracje nadal pozostaną zamknięte, będą mogły prowadzić jedynie sprzedaż na wynos.
 • Zamknięte dla podróżnych pozostaną również hotele i obiekty sportowe.
 • Uczniowie klas IV-VII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych nadal będą uczyć się zdalnie.
 • Rząd zdecydował się jednak na otwarcie sklepów w galeriach handlowych. 
 • Od 1 lutego swoje podwoje będą także mogły otworzyć, z zachowaniem reżimu sanitarnego, galerie sztuki i muzea.
 • Od 1 lutego zostaną także zniesione godziny dla seniora.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

 • Rudzianin

  To jest tragedia...do galerii można będzie iść,a na boisku na otwartej przestrzeni dalej nie można ćwiczyć.... kto to wymyśla..

 • ksiundz

  Stary i wystraszony dziadek bez rodziny i nie wychodzący z domu poza kordon Policji :) W końcu pozwoli Polakom kupić buty. Chwała miłościwie panującemu naczelnikowi !!! A Rudzianie dalej na kolanach i za miskę ryżu będą na tych patałachów w Warszawie głosować.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.