Wiadomości z Rudy Śląskiej

Samorządowcy oraz mieszkańcy śląskich miast zachęcają do pójścia na wybory!

 • Dodano: 2020-07-10 14:30

Samorządowcy oraz mieszkańcy śląskich miast zachęcają do pójścia na wybory. Na profilu Facebook'owym Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii pojawił się niezwykły filmik. 

- Drogie Mieszkanki i Mieszkańcy naszej Metropolii - 12 lipca głosujemy! Samorządowcy oraz facebookowicze zgodnym chórem zachęcają: IDZIEMY NA WYBORY! - taki komunikat możemy zobaczyć w mediach społecznościowych Metropolii GZM.

W zamieszczonym wideo możemy zobaczyć wójtów, burmistrzów, prezydentów miast oraz radnych, a także mieszkańców, którzy deklarują swój udział w II turze wyborów. 

Prezydent Rudy Śląskiej - Grażyna Dziedzic również zaapelowała w mediach społecznościowych o pójście na wybory.

- W najbliższą niedzielę wybierzemy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Po raz siódmy w czasach III RP, każdy Polak mający prawo wyborcze, ma możliwość w sposób niezależny i tajny, a przede wszystkim w zgodzie z własnymi poglądami, wybrać człowieka, który obejmie najwyższe stanowisko w państwie. Takiej możliwości, dla nas oczywistej, nie miało kilka pokoleń Polaków. Pozbawieni wolności i demokracji walczyliśmy o przetrwanie, czy to w czasie wojny, czy pod rządami narzuconymi przez Związek Radziecki. Dziś to my wybieramy. To od nas zależy, kto jest miejskim radnym, posłem, senatorem, czy nawet prezydentem - napisała prezydent Grażyna Dziedzic

W wolnej Polsce już sześć razy wybieraliśmy prezydenta. Pierwsze wolne wybory prezydenckie odbyły się w 1990 r., potem 1995 r., 2000 r., 2005 r., 2010 r. i 2015 r. W ostatnich wyborach prezydenckich 24 maja 2015 r. frekwencja wyniosła 55,34%. W ostatnich wyborach parlamentarnych głosowało 61,74%.  Prezydent przypomniała, że tylko w pierwszych wolnych i bezpośrednich wyborach prezydenckich, w 1990 roku, frekwencja wyniosła prawie 75%. 

- Niestety, wielu z obywateli nie korzysta z możliwości decydowania o swoim mieście, regionie, czy państwie. Tylko w pierwszych wolnych i bezpośrednich wyborach prezydenckich, w 1990 roku, frekwencja wyniosła prawie 75%. W kolejnych już tylko trochę ponad połowa wyborców wypowiedziała się, kogo chce widzieć na stanowisku prezydenta. Czy chcemy, żeby nadal tak było? Idźmy i zagłosujmy, wszyscy! Skorzystajmy z naszego prawa. Gorąco Państwa zachęcam, wraz z samorządowcami Metropolii GZM do udziału w niedzielnych wyborach - podsumowała Grażyna Dziedzic

Czytaj więcej: Wybory prezydenckie 2020: Jak oddać głos w II turze?

Wybieracie się na wybory? Piszcie w komentarzach!

Komentarze (9)    dodaj »

 • Wyborca

  Tylko Andrzej Duda

 • Osobisty wybór

  Tak samorządowcy zrobię wam na złość i zagłosuję za Dudą a nie za waszym idolem Trzaskowskim.

 • Noelka

  Głosuj za tymi,którzy systematycznie niszczą samorządy.Widocznie masz małą wiedzę na temat gospodarki .No cóż teraz dają "promesy"samorządomtylko,że to obiecanki.

 • raport

  No tak za dużo obowiązków PiS narzuca na samorządy. Po prostu nie chce się wam pracować, jedna kawka mniej i wszystko zaczniecie ogarniać.

 • Karl

  I bardzo dobrze, Ruda Śląska jest dobitnym przykładem że samorządy nie mają racji bytu... Marnotrawstwo i nieudolność, poziom ekspert.

 • Noelka

  Kandyduj w następnych wyborach i pokaż na co Cię stać.Krytyków Ci u nas nie brakuje.

 • Karl

  Znasz jakiś sposób na kandydowanie bez wpisu na czyjąś listę wyborczą, co zawsze wymaga rezygnacji z części swoich przekonań ? Inna sprawa że większość kandydatów z tych list nie ma żadnych przekonań, wykształcenia i celów. Tzn. jeden cel.ma: nabicie własnej kabzy.

 • Noelka

  Szybko oceniasz innych.Załóż stowarzyszenie ,poszukaj ludzi o takich jak Ty poglądach i się będziesz mógł realizować i naprawiać świat.Pozdrawiam.

 • Osobisty wybór

  Wiem, że wydymali sport to mi wystarczy. Dziedzic ma i skąpi. Obiecanki cacanki to domena PO.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również