Wiadomości z Rudy Śląskiej

Samorządowcy oraz mieszkańcy śląskich miast zachęcają do pójścia na wybory!

 • Dodano: 2020-07-10 14:30

Samorządowcy oraz mieszkańcy śląskich miast zachęcają do pójścia na wybory. Na profilu Facebook'owym Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii pojawił się niezwykły filmik. 

- Drogie Mieszkanki i Mieszkańcy naszej Metropolii - 12 lipca głosujemy! Samorządowcy oraz facebookowicze zgodnym chórem zachęcają: IDZIEMY NA WYBORY! - taki komunikat możemy zobaczyć w mediach społecznościowych Metropolii GZM.

W zamieszczonym wideo możemy zobaczyć wójtów, burmistrzów, prezydentów miast oraz radnych, a także mieszkańców, którzy deklarują swój udział w II turze wyborów. 

Prezydent Rudy Śląskiej - Grażyna Dziedzic również zaapelowała w mediach społecznościowych o pójście na wybory.

- W najbliższą niedzielę wybierzemy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Po raz siódmy w czasach III RP, każdy Polak mający prawo wyborcze, ma możliwość w sposób niezależny i tajny, a przede wszystkim w zgodzie z własnymi poglądami, wybrać człowieka, który obejmie najwyższe stanowisko w państwie. Takiej możliwości, dla nas oczywistej, nie miało kilka pokoleń Polaków. Pozbawieni wolności i demokracji walczyliśmy o przetrwanie, czy to w czasie wojny, czy pod rządami narzuconymi przez Związek Radziecki. Dziś to my wybieramy. To od nas zależy, kto jest miejskim radnym, posłem, senatorem, czy nawet prezydentem - napisała prezydent Grażyna Dziedzic

W wolnej Polsce już sześć razy wybieraliśmy prezydenta. Pierwsze wolne wybory prezydenckie odbyły się w 1990 r., potem 1995 r., 2000 r., 2005 r., 2010 r. i 2015 r. W ostatnich wyborach prezydenckich 24 maja 2015 r. frekwencja wyniosła 55,34%. W ostatnich wyborach parlamentarnych głosowało 61,74%.  Prezydent przypomniała, że tylko w pierwszych wolnych i bezpośrednich wyborach prezydenckich, w 1990 roku, frekwencja wyniosła prawie 75%. 

- Niestety, wielu z obywateli nie korzysta z możliwości decydowania o swoim mieście, regionie, czy państwie. Tylko w pierwszych wolnych i bezpośrednich wyborach prezydenckich, w 1990 roku, frekwencja wyniosła prawie 75%. W kolejnych już tylko trochę ponad połowa wyborców wypowiedziała się, kogo chce widzieć na stanowisku prezydenta. Czy chcemy, żeby nadal tak było? Idźmy i zagłosujmy, wszyscy! Skorzystajmy z naszego prawa. Gorąco Państwa zachęcam, wraz z samorządowcami Metropolii GZM do udziału w niedzielnych wyborach - podsumowała Grażyna Dziedzic

Czytaj więcej: Wybory prezydenckie 2020: Jak oddać głos w II turze?

Wybieracie się na wybory? Piszcie w komentarzach!

Zobacz także

Komentarze (9)    dodaj komentarz »

 • Wyborca

  Tylko Andrzej Duda

 • Osobisty wybór

  Tak samorządowcy zrobię wam na złość i zagłosuję za Dudą a nie za waszym idolem Trzaskowskim.

 • Noelka

  Głosuj za tymi,którzy systematycznie niszczą samorządy.Widocznie masz małą wiedzę na temat gospodarki .No cóż teraz dają "promesy"samorządomtylko,że to obiecanki.

 • raport

  No tak za dużo obowiązków PiS narzuca na samorządy. Po prostu nie chce się wam pracować, jedna kawka mniej i wszystko zaczniecie ogarniać.

 • Karl

  I bardzo dobrze, Ruda Śląska jest dobitnym przykładem że samorządy nie mają racji bytu... Marnotrawstwo i nieudolność, poziom ekspert.

 • Noelka

  Kandyduj w następnych wyborach i pokaż na co Cię stać.Krytyków Ci u nas nie brakuje.

 • Karl

  Znasz jakiś sposób na kandydowanie bez wpisu na czyjąś listę wyborczą, co zawsze wymaga rezygnacji z części swoich przekonań ? Inna sprawa że większość kandydatów z tych list nie ma żadnych przekonań, wykształcenia i celów. Tzn. jeden cel.ma: nabicie własnej kabzy.

 • Noelka

  Szybko oceniasz innych.Załóż stowarzyszenie ,poszukaj ludzi o takich jak Ty poglądach i się będziesz mógł realizować i naprawiać świat.Pozdrawiam.

 • Osobisty wybór

  Wiem, że wydymali sport to mi wystarczy. Dziedzic ma i skąpi. Obiecanki cacanki to domena PO.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.