Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Sejm przegłosował! 13 emerytura będzie wypłacana co roku!

 • Dodano: 2020-01-10 08:15, aktualizacja: 2020-01-10 08:21

Już nie okazjonalnie, a co roku, na stałe! 13 emerytura będzie wypłacana rokrocznie! Sejm przegłosował ustawę w tej sprawie.

W kwietniu 2020 r. emeryci i renciści otrzymają dodatkowo 1200 zł brutto. Pieniądze zostaną wypłacone automatycznie, bez żadnych formalności. Wypłata odbędzie się bez względu na wysokość pobieranego świadczenia.

Premier Mateusz Morawiecki zapewnił podczas sejmowej debaty poświęconej ustawie, wprowadzającej coroczną 13 emeryturę, że trzynasta emerytura będzie wypłacana corocznie.

"To stały dodatek dla wszystkich emerytów i rencistów” – zaznaczył szef rządu.

Jak podkreślił Mateusz Morawiecki, coroczne świadczenie wpisuje się w program „Emerytura plus”, do którego należy także podniesienie emerytur poprzez obniżkę podatku PIT (średnioroczny zysk dla emerytów to ok. 240 zł) oraz waloryzacja emerytur na poziomie co najmniej 70 zł. Dla osób starszych rząd realizuje ponadto takie projekty, jak Domy Seniora czy darmowe leki dla osób powyżej 75. roku życia.

„To wszystko jest wielkim, dodatkowym impulsem dla tych, którzy budowali naszą teraźniejszość – dla emerytów i seniorów, którym winni jesteśmy oddanie sprawiedliwości” – powiedział premier.

„Dlatego dzielimy się z nimi owocami wzrostu” - dodał.

Ustawę, wprowadzającą 13 emeryturę na stałe – czyli jej rokroczne wypłacanie – poparło 432 posłów, 1 był przeciw, a 9 wstrzymało się od głosu.

3-letnie dziecko w Oknie Życia zszokowało śląski internet! TOP 5 Silesia Flesz!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


Źródło: TVS

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • Zuza

  Zamiast pomyśleć o podniesieniu emerytom stawki emerytur to wymyślamy jednorazowe wypłaty. Im brakuje co miesiąc zeby przeżyc, a nie raz w roku. Mało kto pomyślał wczesniej i odłozył w skarpecie czy na lokacie pare groszy. Z ppk nic nie dostaną, bo to dopiero teraz zaczyna hulać. Może chociaz młodzi na tych przykladach pomysla wczesniej i zaczna oszczedzac od razu

 • Andrzej Rosa

  Jeszcze 12 procent podwyżki dla Panów górników i reelekcja Dudy w mieście moim zapewniona. A reszta cicho siedzieć i podatki płacić.

 • ekonomista?

  Moja propozycja Zlikwidować całą władzę od Prezydenta ,Radnych,miasta,Rady osiedla,Rady Nadzorcze, itd z nich nie ma pożytku- całą władze przekazać kościołom i tak ich utrzymujemy .Będzie jeden koszt.

 • Gizd

  Ten PiS to fajna partia... dla tych co myślą, że pieniądze w budżecie biorą się z bankomatu albo prywatnej kieszeni małego człowieka z Żoliborza. Rosnąca inflacja i rosnące ceny, już dawno zżarły jakieś 200 zeta z tego 500+, ale towarzystwo dalej głosuje na nich, bo faroż pedzioł i łoni ludziom dowajom... z ich własnego...

 • Marek

  Bardzo dobra decyzja.

 • Jo

  Tragedia :/ a jedzienie drozeje w strasznym tepie :/ jeszcze placa min. urosnie to podrozeje jeszcze szybciej:/ bdzie bieda i bezrobocie jak kiedys na Wegrach

 • emerytka

  Mam 2800 brutto dostane 1200 brutto wiec pytam jaka to trzynastka ,raczej powinni to nazwac dodatek do emerytury

 • ehs

  Oni zniszczą nasz kraj, ciągłe rozdawnictwo nas zrujnuje. Ale kogo to obchodzi z rządzących byle być bliżej koryta :(Za dwa lata inflacja zje nasz całe wypłaty za uczciwą pracę...

 • kwiatowe

  Zmarnowane pieniadze. Inwestycje na najnizszym poziomie od lat, inflacja najwyzsza od 8lat, a my 12% PKB wydajemy na emerytury, 16% na socjal, a inwestycje prywatne tylko 13.5%. Najnizej sposrod wszystkich krajow Europy Srodkowo-Wschodniej. Przejadamy pieniadze w czasie szczytku koniunktury, ktora powoli sie konczy i czeka nas spowolnienie. Odczuja go najmocniej beneficjenci socjalniej krotkowzroczej polityki tego rzadu szkodnikow narodowych.

 • Ja

  Akurat ci beneficjenci niczego nie odczują. Ustawią się w kolejce do MOPS-u i znów dostaną dodatki.

 • kici kici

  cały elektorat PiSu juz sie slini z radości a nauczycielom i niepełnosprawnym GUZIK daja taki własnie jest ten pseudo dobrobyt

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.