Wiadomości z Rudy Śląskiej

Seniorzy z Halemby uczuleni na oszustwa i bezpieczeństwo mieszkań!

 • Dodano: 2023-08-08 13:45

Tym razem mundurowi odwiedzili klub seniora w Halembie. Z mieszkańcami rozmawiali o oszustwach pod legendami i ostatnich incydentach związanych z oznaczaniem mieszkań. Policjanci przypominali, jak bardzo ważna jest sąsiedzka komunikacja w walce z przestępcami.

Sąsiedzka komunikacja kluczem do bezpieczeństwa!

We wtorek dzielnicowy Komisariatu Policji V wraz z profilaktykiem rudzkiego garnizonu zawitali do klubu seniora w Halembie. Mundurowi uświadamiali mieszkańców, jak bardzo dużym zagrożeniem są oszustwa. Mowa tu w szczególności o wszelkiego rodzaju legendach, których ofiarami padają seniorzy. Przypominali, że przestępcy wykorzystują łatwowierność, uczciwość, a także ludzką naiwność, po czym w okrutny sposób odbierają oszczędności, jakie posiadają seniorzy.

Policjanci wspominali także o ostatnich sygnałach od mieszkańców, na temat pojawiających się oznaczeń przy drzwiach do mieszkań. Była tu mowa w szczególności o sąsiedzkiej komunikacji. Warto przekazać informacje swoim sąsiadom o planowanym wyjeździe. Dzielnicowy przypominał, aby zwróć uwagę na nieznane osoby, kręcące się po klatkach schodowych. Wskazywał, że czasem warto zapytać kogo szukają, dobrze im się przyjrzeć, aby zachować w pamięci ich twarze, sylwetki i ubiór. Takie zachowanie może zniechęcić przestępców do dalszego działania.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Zonk

  Uczuleni na oszustwa. Co to jest? Dostaną tabletki?

 • The teuth

  Warsztat z czegoś czego osoba o przeciętnym IQ powinna bez warsztatu ogarnąć ? Na zdjęciu widać tylko wyborców Jarosława więc to by o czymś świadczyło

 • Trewor

  Ta 88 letnia co dała 50 tysi adwokatowi napewno beła przejazdem na halembie,

 • Achim

  proponuje zrobic warsztaty prowadzone przez samotne matki by nauczyly rowniez innych rudzian jak zyc z zasilkow

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również