Wiadomości z Rudy Śląskiej

Sierżant Ruda odwiedziła Szkołę Podstawową nr 28

  • Dodano: 2024-04-24 11:30

W poniedziałek i wtorek mundurowi z rudzkiej komendy odwiedzili najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 28. Policjanci opowiadali jak bezpiecznie zachowywać się w rejonach przejść dla pieszych oraz jakich zachowań unikać w pobliżu dzikich zbiorników wodnych. Największą atrakcją była wizyta maskotki rudzkich policjantów.

Spotkania z policjantami w Szkole Podstawowej nr 28

W tym tygodniu policjanci z Wydziału Prewencji odwiedzili uczniów klas 1-3 w Szkole Podstawowej nr 28 w Rudzie Śląskiej. Uczniowie mogli się zapoznać z wizerunkiem prawdziwego policjanta. Usłyszeli, że jest to osoba, której można zaufać i w przypadku kiedy będą w tarapatach, udzieli im pomocy. W ramach spotkania najmłodsi przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa, jakie obowiązują w rejonach przejść dla pieszych. Wiedzą też, jak właściwie się zabezpieczyć w przypadku poruszania na rowerze czy hulajnodze.

Młodzi rudzianie z uwagą słuchali o bezpiecznych zachowaniach w trakcie zabawy przy zbiornikach wodnych. Są świadomi zagrożeń, jakie mogą ich spotkać w okolicy dzikich akwenów powstałych na byłych terenach przemysłowych.
Ważnym aspektem spotkań była tematyka dotycząca właściwego korzystania z telefonów komórkowych, szczególnie jeśli chodzi o przemoc rówieśniczą.

Na samym końcu spotkań uczniowie mieli okazję zobaczyć się z Sierżant Rudą, czyli maskotką rudzkich policjantów, usłyszeli też historię, jak wstąpiła do Policji. Jej wizyta sprawiła wiele radości wszystkim uczestnikom spotkań. Młodzi zobaczyli także jak, wygląda prawdziwy radiowóz.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również