Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Śląska drogówka podsumowała działania "Trzymaj się prawego pasa"

  • Dodano: 2020-01-27 08:30, aktualizacja: 2020-01-28 11:25

Śląscy policjanci prowadzili w piatek działania na drogach naszego województwa w ramach akcji "Trzymaj się prawego pasa”. Podczas działań śląska drogówka odnotowała w sumie 176 wykroczeń, związanych nie tylko z naruszeniem ruchu prawostronnego.

Działania były prowadzone na drogach w Gliwicach, Bielsku-Białej, Częstochowie, Dąbrowie Górniczej, Katowicach, Sosnowcu, Tychach, Będzinie, Cieszynie, Mikołowie i Pszczynie. Policjanci przede wszystkim egzekwowali przestrzeganie obowiązku zajmowania prawego pasa na jezdniach o co najmniej dwóch pasach ruchu w jednym kierunku. Niestety, kierujący często nie zajmują prawego pasa ruchu pomimo faktu, że jest on wolny. Celem tego typu działań jest poprawa płynności ruchu i promowanie jazdy zgodnie z przepisami tj. blisko prawej krawędzi jezdni.

W trakcie trwania akcji drogówka odnotowała 176 naruszeń przepisów prawa o ruchu drogowym, z czego 58 dotyczyło kierowców, którzy zapomnieli o obowiązku prawostronnego ruchu pojazdów i poruszali się lewym pasem jezdni pomimo tego, że prawy pas ruchu był wolny. Kierowcy nie mogli liczyć na pobłażanie i większość z nich została ukarana mandatami karnymi. Ponadto, w trakcie realizacji działań w ręce stróżów prawa wpadł kierowca, który nie miał uprawnień do jazdy. Poza tym, mundurowi zatrzymali pięć dowodów rejestracyjnych oraz jedno prawo jazdy.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Zyga

    A czy przedtem sprawdzili w jakim stanie jest ten prawy pas jezdni - czy nie ma na nim wybojów , kolein , czy nie jest rozjechany przez tiry i poruszanie się po nim grozi wypadnięciem z drogi i zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowemu ? Znając tych orłów to chyba , nie bo nikt im tego nie zlecił .

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.