Wiadomości z Rudy Śląskiej

Śląskie: Dziś drogówka rozpoczyna działania pn. "Sierpniowy weekend"

 • Dodano: 2019-08-14 06:45, aktualizacja: 2019-08-14 06:48

W dniach 14 - 18 sierpnia br. policjanci drogówki przeprowadzą wzmożone działania pod nazwą "Sierpniowy weekend".

Mundurowi sprawdzą czy kierowcy poruszają się zgodnie z przepisami, zaś szczególną uwagę zwracać będą na ich stan trzeźwości oraz przestrzeganie ograniczeń prędkości.

Apelujemy o rozwagę i rozsądek!

W najbliższych dniach, z uwagi na przypadające w czwartek święto, a co za tym idzie, dla wielu z nas, przedłużony weekend, ruch na drogach województwa śląskiego będzie z pewnością wzmożony.

Nad bezpieczeństwem kierowców czuwać będą policjanci, którzy widoczni będą na wielu miejscach regionu. Apelujemy o rozwagę, aby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć do celu, a później cały i zdrowy powrócił do swego domu.

Kolejny zbieg dni wolnych zachęci wielu do spędzenia ich z dala od domu

Jak wskazuje doświadczenie policjantów, główne szlaki komunikacyjne w tym czasie oblegane są przez zmotoryzowanych, którzy licznie pragną spędzić ten okres poza swoim miejscem zamieszkania. Duża koncentracja pojazdów w wakacyjne dni, szczególnie w weekendy, to dla mikołowskich policjantów sporo pracy. Dbamy o to, aby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć do celu, a później spokojnie powrócić do miejsca zamieszkania. Ważne, aby każdy zmotoryzowany do podróży podszedł poważnie i odpowiednio się do niej przygotował. Pamiętajmy o sytuacjach, które mogą nas zaskoczyć, aby być na nie przygotowanym. Znajomość dróg alternatywnych, stacje obsługi pojazdów, zjazdy z dróg, miejsca, gdzie występują utrudnienia w ruchu spowodowane chociażby robotami drogowymi,  to wiedza, która może okazać się kluczowa. Nie możemy zapominać oczywiście o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zatem ściąganie nogi z gazu, rezygnacja z ryzykownych manewrów, trzeźwość, zapinanie pasów i wyposażenie najmłodszych podróżnych w foteliki oraz koncentracja i ostrożność to zachowania, które pomogą w bezpiecznym dotarciu do celu.

Do dyspozycji kierowców będą policjanci, którzy bacznie przyglądać się będą zachowaniom zmotoryzowanych. Będą gotowi do cennych wskazówek i pomocy ale w sytuacjach, kiedy kierowcy będą wykazywać się nieodpowiedzialnością, reakcja z ich strony będzie natychmiastowa i proporcjonalna do zawinienia.

Działania trwają od 14 sierpnia godzina 06.00 do 18 sierpnia godzina 22.00.

Apelujemy zatem o rozsądek i spokojną jazdę. Niech będzie bezpiecznie!

Komentarze (5)    dodaj »

 • Kierowca

  A niech sie kontrole robiom jestem za tym

 • Szofer.

  Znów tylko prędkość i trzeźwość, bo to najłatwiej. A gdzie uporczywe korzystanie z lewego lub środkowego pasa? A gdzie rozmowy przez telefon trzymany w ręce? A gdzie wymuszanie pierwszeństwa przejazdu?

 • Bartosz

  Czy pomimo zakazu w czwartek poruszania się ciężarówek możliwy jest zjazd pojazdem do miejsca zamieszkania ??

 • Padre

  Samym koniem

 • Tom

  Im więcej tych kontroli tym więcej wypadków i korków na drodze."Policjanci będą do dyspozycji " dziękujemy bardzo ale lepiej nie korzystać.Szerokości wszystkim.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również