Wiadomości z Rudy Śląskiej

Śląskie: Dziś drogówka rozpoczyna działania pn. "Sierpniowy weekend"

 • Dodano: 2019-08-14 06:45, aktualizacja: 2019-08-14 06:48

W dniach 14 - 18 sierpnia br. policjanci drogówki przeprowadzą wzmożone działania pod nazwą "Sierpniowy weekend".

Mundurowi sprawdzą czy kierowcy poruszają się zgodnie z przepisami, zaś szczególną uwagę zwracać będą na ich stan trzeźwości oraz przestrzeganie ograniczeń prędkości.

Apelujemy o rozwagę i rozsądek!

W najbliższych dniach, z uwagi na przypadające w czwartek święto, a co za tym idzie, dla wielu z nas, przedłużony weekend, ruch na drogach województwa śląskiego będzie z pewnością wzmożony.

Nad bezpieczeństwem kierowców czuwać będą policjanci, którzy widoczni będą na wielu miejscach regionu. Apelujemy o rozwagę, aby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć do celu, a później cały i zdrowy powrócił do swego domu.

Kolejny zbieg dni wolnych zachęci wielu do spędzenia ich z dala od domu

Jak wskazuje doświadczenie policjantów, główne szlaki komunikacyjne w tym czasie oblegane są przez zmotoryzowanych, którzy licznie pragną spędzić ten okres poza swoim miejscem zamieszkania. Duża koncentracja pojazdów w wakacyjne dni, szczególnie w weekendy, to dla mikołowskich policjantów sporo pracy. Dbamy o to, aby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć do celu, a później spokojnie powrócić do miejsca zamieszkania. Ważne, aby każdy zmotoryzowany do podróży podszedł poważnie i odpowiednio się do niej przygotował. Pamiętajmy o sytuacjach, które mogą nas zaskoczyć, aby być na nie przygotowanym. Znajomość dróg alternatywnych, stacje obsługi pojazdów, zjazdy z dróg, miejsca, gdzie występują utrudnienia w ruchu spowodowane chociażby robotami drogowymi,  to wiedza, która może okazać się kluczowa. Nie możemy zapominać oczywiście o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zatem ściąganie nogi z gazu, rezygnacja z ryzykownych manewrów, trzeźwość, zapinanie pasów i wyposażenie najmłodszych podróżnych w foteliki oraz koncentracja i ostrożność to zachowania, które pomogą w bezpiecznym dotarciu do celu.

Do dyspozycji kierowców będą policjanci, którzy bacznie przyglądać się będą zachowaniom zmotoryzowanych. Będą gotowi do cennych wskazówek i pomocy ale w sytuacjach, kiedy kierowcy będą wykazywać się nieodpowiedzialnością, reakcja z ich strony będzie natychmiastowa i proporcjonalna do zawinienia.

Działania trwają od 14 sierpnia godzina 06.00 do 18 sierpnia godzina 22.00.

Apelujemy zatem o rozsądek i spokojną jazdę. Niech będzie bezpiecznie!

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Kierowca

  A niech sie kontrole robiom jestem za tym

 • Szofer.

  Znów tylko prędkość i trzeźwość, bo to najłatwiej. A gdzie uporczywe korzystanie z lewego lub środkowego pasa? A gdzie rozmowy przez telefon trzymany w ręce? A gdzie wymuszanie pierwszeństwa przejazdu?

 • Bartosz

  Czy pomimo zakazu w czwartek poruszania się ciężarówek możliwy jest zjazd pojazdem do miejsca zamieszkania ??

 • Padre

  Samym koniem

 • Tom

  Im więcej tych kontroli tym więcej wypadków i korków na drodze."Policjanci będą do dyspozycji " dziękujemy bardzo ale lepiej nie korzystać.Szerokości wszystkim.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.