Wiadomości z Rudy Śląskiej

Śląskie: Pierwszy pacjent w szpitalu tymczasowym w Katowicach

  • Dodano: 2020-12-02 06:30, aktualizacja: 2020-12-02 06:49

Starszy mężczyzna chory na COVID-19 trafił we wtorek do szpitala tymczasowego, zorganizowanego w hali Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. To pierwszy pacjent tej placówki, oddanej na potrzeby chorych w poniedziałek.

Poinformowała o tym PAP rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska. Dodała, że zgodnie z zapowiedzią wojewody Jarosława Wieczorka rozpoczął się proces "odmrażania" miejsc przeznaczonych dotąd dla chorych na COVID-19 w zwykłych szpitalach dla pacjentów potrzebujących leczenia innych chorób.

Wojewoda poinformował właśnie szpitale w Cieszynie, Jastrzębiu, Reptach i Orzeszu, które miały przygotować kolejne miejsca dla chorych z koronawirusem, że nie ma potrzeby ich tworzenia. W środę wojewoda weźmie udział w wideokonferencji z samorządowcami i dyrektorami szpitali, by omówić sytuację w związku ze stabilizacją sytuacji epidemicznej – powiedziała PAP Kucharzewska.

Poprawiła się nieco sytuacja w domach pomocy społecznej (DPS). W 43 domach chorują obecnie 372 osoby. Jeszcze w listopadzie liczba zakażonych pensjonariuszy DPS-ów sięgała tysiąca. Z trudną sytuacją musi się obecnie mierzyć Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Piekarach Śląskich, gdzie zakażenie koronawirusem potwierdzono u 80 proc. mieszkańców i kadry. Wojewoda skierował tam do pomocy tych samych ratowników, którzy pomagali wcześniej w trudnej sytuacji domów opieki w Czernichowie i Jaworznie. To lekarz, ratownicy i wolontariusze, w tym 5 zakonników.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o kolejnych 1084 przypadkach zakażenia koronawirusem w woj. śląskim. W sumie od początku epidemii taką diagnozę usłyszało już 128 747 mieszkańców regionu. 

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Buchta

    Na pewno jakiś lomp połaszczył się na taki szpas ,dach nad głową ,ciepło no i darmowe żarcie ,frajerów niech na łapią ,statystyki medialne na pokaz dla zaślepionej oszustwami telewizorni .

  • marko

    Jako pierwszy otrzyma jako nagrody, kolorowy telewizor z możliwością oglądania jedynie słusznego programu tv_propaganda i uścisk dłoni premiera.

  • zzz

    tylko po co ten szpital organizowany jak dokoła pełno pustych prywatnych. A dwa info na poziomie propagandowej KOREI

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.