Wiadomości z Rudy Śląskiej

SP nr 16 z nowym kompleksem boisk!

  • Dodano: 2018-10-08 13:45, aktualizacja: 2018-10-08 14:49

Podczas uroczystości w Szkole Podstawowej nr 16 podsumowano dwie ważne, zakończone w ostatnim czasie, inwestycje - termomodernizację budynku oraz powstanie przyszkolnego kompleksu boisk, który służył będzie przede wszystkim uczniom, ale też całej społeczności lokalnej.

- Nasza placówka stała się szkołą marzeń pod kątem edukacyjnym, estetycznym oraz funkcjonalnym, szkołą na miarę XXI wieku - takie słowa skierowała dyrektor Anna Sekta do zgromadzonych gości.

Podczas uroczystości, która odbyła się na sali gimnastycznej oraz nowych boiskach, nie zabrakło występów artystycznych w wykonaniu dzieci i młodzieży oraz wystąpień zaproszonych gości. Uczniowie przekazali dyrekcji

W ramach inwestycji szkoły przy ul. Obrońców Westerplatte powstały trzy boiska: do piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki, rzutnia do pchnięcia kulą, bieżnia do skoku w dal oraz trzytorowa bieżnia do sprintu na 60 m. Odnowę przeszedł także dziedziniec szkolny. Powstały nowe ławki, stojaki na rowery, wejście w centralnej części budynku zostało podświetlone. Termomodernizację przeszedł budynek szkoły. 

Koszt kompleksu sportowego szacuje się na ponad 1 mln zł, a termomodernizacji budynku na 4,3 mln zł.  Inwestycja w Szkole Podstawowej nr 16 była częścią projektu obejmującego w sumie 8 placówek oświatowych, na których termomodernizację pozyskano dofinansowanie unijne w wysokości ponad 12,5 mln zł. Projekt objął również inwestycje w Szkole Podstawowej nr 13, Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4, Zespole Szkół Specjalnych nr 4, a także w Miejskich Przedszkolach nr 25, 30, 31, 43. Całkowity koszt projektu to 16,3 mln zł.

SP nr 16 z nowym kompleksem boisk!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również