Wiadomości z Rudy Śląskiej

SP nr 21 otrzyma 30 tys. zł na wymianę komputerów! Rozstrzygnięto akcję "Sąsiedzka Moc"

  • Dodano: 2023-02-21 14:15, aktualizacja: 2023-02-22 13:16

Szkoła Podstawowa nr 21 w Rudzie Śląskiej otrzyma 30 tysięcy złotych wsparcia finansowego w ramach akcji "Sąsiedzka Moc". Środki zostaną przeznaczone na wymianę komputerów w pracowni komputerowej.

Akcja "Sąsiedzka Moc"

Rozstrzygnięto akcję „Sąsiedzka Moc” organizowaną przez sieć sklepów Netto. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem od samego początku. Najpierw poprzez internetowy formularz należało zgłosić swoją inicjatywę, a następnie w dniach od 28 listopada do 31 grudnia 2022 roku w sklepach Netto odbyło się głosowanie na wybrane przez komisję projekty. W głosowaniu wybrano łącznie 50 projektów, w tym 45, które uzyskały dofinansowanie w kwocie 10 tys. zł oraz 5 ze zwiększonym dofinansowaniem 30 tys. zł. 

Szkoła Podstawowa nr 21 otrzyma 30 tys. zł wsparcia finansowego

Jednym z 50 wygranych projektów z całej Polski, była inicjatywa Szkoły Podstawowej nr 21 im. Biskupa Wilhelma Pluty w Rudzie Śląskiej. Szkoła otrzyma zwiększone wsparcie w kwocie 30 tys. zł. 

– Miło nam poinformować, że dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej i przyjaciół naszej szkoły udało nam się wygrać w programie NETTO SĄSIEDZKA MOC! Dodatkowo nasz projekt, decyzją komisji konkursowej, otrzymał nagrodę dodatkową i suma dofinansowania wymiany komputerów w pracowni informatycznej wyniosła 30 000 zł – przekazała Szkoła Podstawowa nr 21 w Rudzie Śląskiej poprzez media społecznościowe.

Projekt zakłada zakup nowych komputerów dla szkolnej pracowni komputerowej. Nowe komputery pozwolą na efektywne wykorzystanie ich podczas lekcji, dalsze prowadzenie lepszej jakości zajęć pozalekcyjnych z robotyki dla chętnych uczniów, a także dla dzieci z okolicznych przedszkoli i kontynuację prowadzonych dla rodziców warsztatów komputerowych.

– Wiemy, jak istotny dzisiaj jest kontakt z technologią – dlatego zgłosiliśmy do Sąsiedzkiej Mocy projekt, który zakładał wymianę komputerów w szkolnej pracowni. Uczniowie naszej szkoły już niebawem będą mogli korzystać z nowoczesnego sprzętu podczas codziennych lekcji, jak i zajęć pozalekcyjnych, np. z robotyki. Co więcej, skorzystają na tym także dzieci z przedszkoli i rodzice, dla których także prowadzimy zajęcia. Wyróżnienie projektu grantem w wysokości 30 tys. złotych od Netto to dla nas ogromne wsparcie i powód do radości. – powiedziała Cecylia Dzierzenga, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 21 im. Biskupa Wilhelma Pluty w Rudzie Śląskiej, która zgłosiła inicjatywę do akcji "Sąsiedzka Moc".

Wypłata środków finansowych ma nastąpić jeszcze w lutym, dzięki czemu inicjatorzy wygranych projektów będą mogli wdrożyć je w życie już wiosną i latem. W ramach akcji wybrano również projekty m.in. z Chorzowa, Żor, Katowic, Gliwic i Mysłowic, które dostaną po 10 tys. zł dofinansowania. Łącznie do społeczności lokalnych w całej Polsce trafi 600 tys. zł.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Kochana Pani

    Ogromne brawa dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Pani Cecylia była koordynatorem akcji. Dziękuję jej w imieniu uczniów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również