Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Sport pomaga rozwiązywać problemy i pokonywać przeszkody - organizatorki maratonów fitness

  • Dodano: 2016-11-02 08:00, aktualizacja: 2016-10-27 22:19
O sporcie, pasji i pomaganiu potrzebującym  rozmawiamy z fit siostrami, czyli Anną Stężały-Pocztańską i Aleksandrą Michalik. 
 
 
Od roku w Nowym Bytomiu prowadzicie  zajęcia fitness, na które  zgłasza się coraz więcej osób. Co oferujecie mieszkańcom Rudy Śląskiej, aby pomóc im utrzymać dobrą sylwetkę i zdrowy styl życia? 
 
Prowadzimy zajęcia wzmacniająco-modelujące sylwetkę, kondycyjno-odchudzające, zajęcia taneczne, prozdrowotne oraz zajęcia outdoor na świeżym powietrzu. Co więcej, każdy rodzic, który przyjdzie do nas poćwiczyć, może zabrać ze sobą swoją pociechę, która też będzie mogła wziąć udział w takich zajęciach jak Kreatywny Bajtel czy Kids Dance. Zapewniamy opiekę, żeby mama mogła spokojnie poćwiczyć. 
 
Zajęcia prowadzicie od roku, ale zdaje się, że od zawsze, a przynajmniej od najmłodszych lat, łączycie życie z Waszą pasją. Czy dzięki sportowi żyje się lepiej? 
 
Oczywiście! Sport pomaga rozwiązywać problemy i pokonywać różnego rodzaju przeszkody, wzmacnia charakter. Dzięki niemu można zacząć pozytywniej myśleć, mobilizuje do działania i pozwala usystematyzować tryb życia. Poza tym wiadomo, że po każdym treningu wydzielają się endorfiny- hormony szczęścia, dlatego jak każdy z nas ma gorszy dzień i trochę poćwiczy, to od razu nastrój zaczyna się poprawiać. Widzimy to często u osób, które przychodzą do nas na zajęcia. 
 
Która z Was pierwsza zaczęła interesować się sportem? Czy jedna drugą do tego zachęciła?
 
Ola: Jak byłam mała to obserwowałam moją najstarszą siostrę Anię i przez to zaraziłam się pasją do sportu. Obecnie obie jesteśmy absolwentkami studiów magisterskich na kierunku wychowania fizycznego na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, APF Instruktorami w szkole Inka Szymanski Fitness School oraz uczesniczkami licznych kursów i szkoleń związanych z ruchem fitness.
 
Ania: Ja z kolei już od dziecka fascynowałam się gimnastyką sportową. Trenowałam od piątego roku życia, później prowadziłam zespoły cheerleaderek, prowadziłam kółka taneczne i fitness, także praktycznie cały swój czas poświęcałam sportowej pasji. 
 
A teraz same zachęcacie rudzian do aktywnego stylu życia, ponieważ organizujecie bezpłatne akcje sportowe dla rodzin, takie jak np. „Fit Day dla rodziny”. Co dają takie akcje i dlaczego są potrzebne? 
 
Chodzi nam o to, żeby ludzie spędzali swój wolny czas razem, aktywnie i zdrowo, co sprawia, że  integrują się i motywują do podejmowania działań związnych z poprawą swojego stylu życia oraz stylu życia całej rodziny. Oprócz  „Fit Day dla rodziny” zorganizowałyśmy także akcję „Aktywnie na Borowej Wsi”, ”Lato z 2AFit” oraz ostatni projekt skierowany dla kobiet „Bądź aktywna”. 
 
Na czym polega inicjatywa „Bądź aktywna”? 
 
Ten projekt przygotowałyśmy z myślą o kobietach, aby mogły zrobić coś dla siebie. Na chwilę zapomnieć o wirze obowiązków, skupić się na sobie, a przy okazji pójść w góry, poćwiczyć, zrelaksować się. Po prostu spędzić ten czas aktywnie!
 
Czy zamierzacie w przyszłości organizować więcej tego typu pomysłów jak „Fit Day” czy „Bądź aktywna”? 
 
Na pewno. Te pomysły są w naszych głowach już od wielu lat i teraz powoli i w miarę możliwości chcemy je realizować. Wiadomo, życie w różnych momentach każdego z nas ogranicza, ale mimo wszystko chcemy iść do przodu i podejmować nowe przedsięwzięcia. 
 
W Waszym przypadku okazało się też, że poprzez sport można pomagać innym. Na koncie macie już zorganizowanie kilku charytatywnych maratonów i konwencji fitness dla chorych dzieci.  Czy tego typu działanie daje Wam satysfakcję? 
 
Ta pomoc wypływa z naszego serca. Chorych i cierpiących dzieciaków jest bardzo dużo, ale nawet najmniejsza pomoc może wpłynąć na ich życie i rozwój, dlatego chcemy i nadal będziemy pomagać potrzebującym. Jest to wspaniałe przeżycie, w które zawsze razem z nami angażuje się wiele osób, które też chcą zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka. Zostałyśmy wychowane w ten sposób,  aby nieść pomoc potrzebującym i to teraz przenosi się na nasze działania. 
 
A kiedy w najbliższym czasie rudzianie razem z Wami będą mieli okazję włączyć się w jakieś charytatywne działanie?
 
W planach mamy zorganizowanie Mikołajkowej Konwencji Fitness 10 grudnia w hali widowiskowo- sportowej MOSiR w Rudzie Śląskiej - Nowym Bytomiu. Będzie ona skierowana dla chętnych rudzian, którzy poprzez podejmowanie aktywności ruchowej uwielbiają pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują. A napewno będą to poodopieczni Fundacji św. Mikołaja, którzy potrzebują pomocy zjednoczonych rudzian. To również czas na zapoznanie się z nowymi trendami fitness, rozwijanie swoich pasji oraz możliwość nauki od doświadczonych instuktorów fitness. Jednak o szczegółach będziemy mogły mówić za jakiś czas. 
 
Niedawno mieszkańcy Rudy Śląskiej docenili Was w plebiscycie „Wiadomości Rudzkich” - „Unikalni”, w którym wygrałyście w kategorii „Otwarte Serca”. Co dla Was znaczy to wyróżnienie?
 
Ta nagroda utwierdziła nas w tym, że to, co robimy, daje efekty, a przy okazji jest dla nas wielką radością i satysfakcję. Jest to dla nas duże wyróżnienie, że po roku działalności 2AFit mogłyśmy odebrać nagrodę w plebiscycue „Unikalni 2016”. To nas motywuje i zachęca do dalszej pracy na rzecz innych. Cieszymy się, że zostałyśmy docenione i obiecujemy, że nie przestaniemy działać i dalej będziemy pomagać innym. 
 
A jakie sportowe przesłanie chciałybyście przekazać mieszkańcom naszego miasta? 
 
Bardzo proste: Chcesz być fit, ćwicz z 2AFit! 
 
Dziękuję za rozmowę i życzę sukcesów w dalszym działaniu! 
 
Dziękujemy. 

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • :)

    Ta Michalki to całkiem całkiem. Szlo by...

  • początkująca

    Super dziewczyny, super zajęcia! uwierzyłam ze ćwiczyć każdy może :)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.