Wiadomości z Rudy Śląskiej

Spotkanie z aktywistką klimatyczną Dominiką Lasotą, jedną z założycielek Inicjatywy WSCHÓD

  • Dodano: 2024-03-18 08:45, aktualizacja: 2024-03-18 09:08

Klub Myśli Ekologicznej zaprasza na wyjątkowe spotkanie z Dominiką Lasotą, wybitną aktywistką klimatyczną i jedną z założycielek Inicjatywy WSCHÓD. Lasota, znana także jako członkini globalnego ruchu młodzieżowego Fridays for Future, zdobyła międzynarodową sławę swoim zaangażowaniem w walkę o pełne unijne embargo na rosyjskie paliwa kopalne.

Wyjątkowe spotkanie z Dominiką Lasotą w Stacji Biblioteka

Dominika Lasota to postać, której działania zostały docenione przez takie media jak „New York Times”, CNN czy „Guardian”. Jej konfrontacje polityczne, w tym z prezydentem Andrzejem Dudą, przyciągnęły uwagę międzynarodowej społeczności. Rozmawiała o postulatach swojej grupy z prezydentami Francji i Polski, a także z szefową Komisji Europejskiej.

Spotkanie, które będzie transmitowane online na platformach YouTube i Facebook, będzie prowadzone przez profesora Piotra Skubałę z Uniwersytetu Śląskiego oraz doktora Ryszarda Kulika ze Szkoły Integralnej Ekopsychologii. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o działaniach Lasoty oraz zadać pytania.

Organizatorzy wydarzenia jest: Klub Myśli Ekologicznej, Metropolia GZM, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Nauk Przyrodniczych UŚ oraz Stacja Biblioteka Ruda Śląska. Patronat medialny obejmuje m.in. Gazetę Uniwersytecką UŚ w Katowicach i Miesięcznik Dzikie Życie.

UWAGA! Organizator – Fundacja Klub Myśli Ekologicznej – utrwala przebieg imprezy dla celów dokumentacji. Wizerunek osób przebywających na terenie imprezy może zostać utrwalony, a następnie rozpowszechniony dla celów dokumentacyjnych, sprawozdawczych oraz promocyjnych. Wejście na spotkanie oznacza wyrażenie zgody na utrwalenie i potencjalne rozpowszechnienie wizerunku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również