Wiadomości z Rudy Śląskiej

Spowodował kolizję mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie

  • Dodano: 2020-11-20 06:15, aktualizacja: 2020-11-20 10:53

Już nie raz pisaliśmy o tym, że każdy kto wsiada za kierownicę po przysłowiowym „kielichu” jest zagrożeniem dla siebie ale i innych uczestników drogi. Tak też się stało w środowe popołudnie.

56-letni rudzianin spowodował kolizję na Piastowskiej bo miał w swoim organizmie prawie 3 promile alkoholu

W minioną środę na drogach naszego miasta doszło do kilku kolizji drogowych, ale wśród nich była taka, której sprawca miał 2,9 promila alkoholu w swoim organizmie. Tuż przed czternastą na ulicy Piastowskiej kompletnie pijany kierowca nissana wjechał w bariery ochronne. Nic dziwnego, że nie był w stanie zapanować nad samochodem, o tej godzinie i z takim wynikiem miał szczęście, że nikomu nic się nie stało. Odpowie on teraz przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za którego popełnienie grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat oraz utrata prawa jazdy. Ponadto czeka 56-latka również kara za spowodowanie zagrożenia w bezpieczeństwie ruchu drogowego za co grozi grzywna.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Nioch

    Piastowska stan umysłu...

  • Halina

    szacun dla Policji że złapali tego bandyte nim pozabijał ludzi na drodze

  • fajerberga

    Szacun, że złapali? Chyba żartujesz... "Złapali" bo już nie mógł uciekać po kontakcie z barierami ochronnymi. Gliniarze jak zwykle zjawili się po fakcie :-( nieudacznicy. Kiedyś miałem wątpliwości co do stanu trzeźwości osoby jadącej przede mną. Dzwoniłem z Kobióra. Aż do Mikołowa pojazd nie został zatrzymany; skręcił w stronę Katowitz, a ja w stronę R-Śl. Drogówka (czy nawet jakikolwiek inny patrol) nie pojawiła się, więc daruj sobie ten szacunek...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.