Wiadomości z Rudy Śląskiej

Strażacy z Rudy Śląskiej przeprowadzili ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego

  • Dodano: 2019-02-12 06:30, aktualizacja: 2019-02-12 06:57

W dniach od 5 do 7 lutego we współpracy z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz Ochotniczą Strażą Pożarną strażacy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej przeprowadzili na zamarzniętym akwenie Kokotek ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego.

Techniki prowadzenia działań z zakresu ratownictwa lodowego rudzcy strażacy szlifowali przez trzy dni. W ćwiczeniach wykorzystano sprzęt znajdujący się na wyposażeniu jednostek ratowniczo-gaśniczych Komendy Miejskiej PSP w Rudzie Śląskiej. Do dyspozycji były sanie lodowe, rzutki ratownicze, koła ratunkowe oraz pasy ratownicze. Z wykorzystaniem wymienionego sprzętu strażacy doskonalili umiejętności podejmowania osób poszkodowanych z wykonanego specjalnie do tego celu przerębla.

Oprócz strażaków w ćwiczeniach wzięli udział także rudzcy policjanci i strażnicy miejscy

To dla nich strażacy zorganizowali między innymi szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. W przedsięwzięciu udział wzięło łącznie ponad 40 strażaków PSP, 10 druhów OSP, 20 policjantów i 12 strażników miejskich. Wszystko po to by w przypadku powstania realnego zdarzenia podjąć szybkie i sprawne działania. W grę wchodzi w końcu ludzkie życie.

Trwają ferie zimowe. Strażacy apelują o rozwagę

Sezon zimowy w pełni, a zimowa aura bywa w tym roku kapryśna. Naprzemienne mrozy i ocieplenia powodują niestabilność pokrywy lodowej skuwającej miejscowe zbiorniki wodne. Na terenie województwa śląskiego zaczęły się ferie zimowe. Aby stało się nieszczęście wystarczy chwila nieuwagi i nieostrożności. Apelujemy by zachować rozwagę i nie wchodzić na zamarznięte zbiorniki wodne. Nigdy nie ma pewności co do grubości i trwałości pokrywy lodowej pokrywającej zamarznięty akwen wodny. W Rudzie Śląskiej mamy przecież możliwość korzystania ze sztucznego lodowiska utworzonego na terenie MOSiR przy ul. Bytomskiej 15 w Rudzie Śląskiej - Orzegowie, gdzie można bez obaw o załamanie się tafli lodu korzystać na ślizgawce z uroków zimowego sezonu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również