Wiadomości z Rudy Śląskiej

Strażnicy zatrzymali kolejnego graficiarza

 • Dodano: 2019-09-05 08:15, aktualizacja: 2019-09-05 06:41

Kolejnego pseudoartystę udało się ująć rudzkim strażnikom.

W dniu 02.09.2019 r. około godziny 2.00 operator monitoringu zauważył grupę osób malujących ścianę budynku przy ul. Pileckiego.

Wysłany na miejsce patrol ujął jednego ze sprawców – 21-letniego mieszkańca naszego miasta. Mężczyzna posiadał przy sobie torbę, w której strażnicy znaleźli farbę typu spray. Ze względu na podejrzenie popełnienia przestępstwa na miejsce wezwano patrol Policji, który przejął dalsze czynności. Za wyrządzone szkody sprawcom grozi odpowiedzialność karna oraz wysoka grzywna.

Komentarze (10)    dodaj »

 • Jo

  Jaka kara grzywny?. Dostanie 500 zł mandatu którego i tak nie zapłaci A właściciel nieruchomości będzie mógł tylko i wyłącznie na pozwać na drodze cywilnej. I koniec. Ruda Śląska to jedyne miasto w Polsce co traktuje graffiti jako wykroczenie A nie przestępstwo. Dlatego taka jest popisana A inne miasta?. Nie ma tego.

 • Xy

  Moze moze mu chodzilo o K(g)(ó)urnik to ta stronka kaj sa gry i mu sie we łbie pomieszało..hahaha

 • Kris

  21 -latek a glupi ze az szkoda.I wy mi powiecie ze wojsko nie jest potrzebne!Taki to juz powinien miec stala prace ,myslec o zalozeniu rodziny,a nie lotac i pisac po murach !Wojsko by tych kretynow nauczylo.Ale co po takim sie spodziewac napewno u mamy na garnuszku jest.U mnie na osiedlu sasiad chyciol tak zwanego graficiarza to dol mu po mordzie a potem reszta srayu wymalowol mu pysk na srebrno .....w doma chyba mysleli ze kosmita ich nawiedziol.I jest spokoj u nos tak sie to robi bo co pójdzie no policjo ze malowol mury i go chycil ktos i ze mu ryj pomalowany sprayem?!I jusz chyba mo dosc malowanio po murach.

 • Mieszkanka

  A tych debili co bazgrzą pod balkonami i na kormoranie na ptasim znajdziecie?

 • apel piłkarzy i trenera

  Mam jeden może jedyny sposób na tego typu graficiarzy . A gdyby tak piłkarze w tym przypadku Górnika wraz z trenerem zaangażowali się w kampanię przeciw tego typu okazywaniu przywiązania do klubu? .Można nagrać apel w tej sprawie , który by w krótkim filmiku wygłosili by idole tych którzy piszą po ścianach .Podobne apele mogą wygłaszać przed meczami .Dla tych kiboli nie ma żadnych autorytetów poza klubem ,któremu są oddani bez reszty .Wierzę w to ,że taki bezpośredni głos w tej sprawie skierowany do kibiców jest w stanie ich przekonać .Tylko czy działacze , trener a przede wszystkim piłkarze chcieliby tego się podjąć?

 • Adam

  Bardzo dobry pomysł. W klubach chodzi tylko o kase, to już nie sport jak kiedyś. Natomiast Ci pseudokibice to patologia społeczeństwa,

 • WrK

  Zapraszam na wirek, tutaj parę ich jest

 • lolek

  Taki stary a taki głupi. Grzywnę z jakieś 30 tysięcy i renowacje ściany mu walnąć dla opamiętania.

 • Mieszkaniec

  Pewnie im się nie spodobały wcześniejsze bazgroły.

 • dINO

  nie dość że idiota to jeszcze anaalfabeta "córhik" hahahahaha

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również