Wiadomości z Rudy Śląskiej

Sukces Krzysztofa Koźlickiego podczas Supermaratonu Stulecia

 • Dodano: 2018-11-13 11:15

W sobotę 10 listopada w Warszawie odbył się Supermaraton Stulecia w biegu na 100 km. Nasze miasto reprezentował Krzysztof Koźlicki.

Bieg odbył się na terenie AWF Warszawa. Uczestnicy biegu zmierzyli się ze sobą na dystansie 100 km. Łącznie do pokonania było 65 pętli o długości 1563m każda. Była to wspólna rywalizacja zawodowców i amatorów. W ogólnej rywalizacji rudzianin zajął 87 miejsce z czasem 10.41.53.

- Na mecie towarzyszyła mi ogromna radość. Przed biegiem wszyscy zawodnicy oddali hołd Józefowi Piłsudskiemu. Mieliśmy także okazję porozmawiać z Jerzym Skarżyńskim i Wandą Panfil. Na całej trasie przyświecało mi hasło Olimpiad Specjalnych: „Pragnę zwyciężyć, a jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”. Bieg ukończyłem. To był mój bieg - to było moje zwycięstwo! – mówił Krzysztof Koźlicki.

Supermaraton Stulecia, decyzją zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, otrzymał też wyjątkową rangę – mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn w biegu na 100 km. Nie był to jednak dystans dla każdego. Aby umożliwić uczestnictwo w zawodach większej liczbie osób, zorganizowano także Supermaratońska Sztafeta o Puchar Stulecia.

Sukces Krzysztofa Koźlickiego podczas Supermaratonu Stulecia

Komentarze (4)    dodaj »

 • Wikas

  Mały chłop, ale wielka tkwi w nim moc... Gratulacje i realizacji kolejnych wyzwań!!!!

 • Dawne czasy

  Sindbad jesteś wielki! Gratulacje.

 • sofokles

  Brawo! Tak trzymać.

 • Alicosasiadkiwali

  Szacun ,czapki z głów

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również