Wiadomości z Rudy Śląskiej

Sukces podopiecznego KS Pogoń Ruda Śląska. Dawid Bończuk zdobywa złoto!

• Dodano: 2021-11-09 07:30, aktualizacja: 2021-11-10 19:47

Dawid Bończuk, na co dzień trenujący w Zapaśniczym Klubie KS Pogoń Ruda Śląska, stanął na podium turnieju z okazji 75-lecia Klubu Sportowego Unia Racibórz. Młody zapaśnik wywalczył złoty medal w swojej kategorii wiekowej.

Triumf młodego zapaśnika

Miniony weekend był szczęśliwy dla rudzkich zapasów. W sobotę (6 listopada) w Raciborzu odbył się Turniej  z okazji 75-lecia Miejskiego Klubu Zapaśniczego Unia Racibórz. W rywalizacji wziął udział młody zapaśnik z rudzkiego klubu zapaśniczego – Dawid Bończuk. Młodemu sportowcowi udało się wywalczyć 1. miejsce w swojej kategorii wagowej w grupie dzieci.

Dawidowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Zapaśniczy klub KS Pogoń

Misją klubu jest popularyzacja sportu wśród rudzkich dzieci i młodzieży. Organizuje treningi zarówno dla bardziej, jak i mniej doświadczonych w zapasach. Niedawno wystartowały zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci od 8 do 12 lat oraz od 13 lat wzwyż. Zajęcia obfitują w gry i zabawy, a także zawierają elementy akrobatyki oraz mocowania. Wychowankowie klubu odnoszą sukcesy podczas ogólnopolskich zawodów, co doskonale widać na przykładzie Dawida Bończuka, który zaledwie kilka dni temu wywalczył złoto.