Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Sukces rudzkiego zespołu Cztery Piąte!

  • Dodano: 2019-08-30 06:45, aktualizacja: 2019-08-30 07:11

W ubiegły weekend podczas 13 Turystycznego Przeglądy Piosenki Studenckiej Danielka 2019 rudzki zespół Cztery Piąte zdobył I nagrodę w kategorii Piosenka.

Do wiersza Bolesława Leśmiana muzykę napisał rudzianin Krzysztof Kasprzyk i wspólnie z zespołem wyśpiewali nagrodę za najlepszą piosenkę Festiwalu!

Zespół Cztery Piąte tworzą trzej mieszkańcy naszego miasta: Maciej Duczyński (gitara akustyczna, śpiew), Marcin Malik (gitara basowa, gitara akustyczna, śpiew) oraz Krzysztof Kasprzyk (gitara klasyczna, śpiew, muzyka). Z kręgiem piosenki turystycznej związani są od dawna, jednak dopiero w ubiegłym roku zdecydowali się na stworzenie grupy muzycznej. Jak widać – z powodzeniem.

Poezja śpiewana i piosenka turystyczna – gatunki może mniej obecne w mainstreamowych mediach, maja się jednak całkiem nieźle. W Polsce odbywa się kilkanaście przeglądów tego typu muzyki, a frekwencja na tego typu spotkaniach jest bardzo duża. Festiwal Danielka to kilkaset osób słuchających i śpiewających kompozycje nowych i starych zespołów – mówi Krzysztof Kasprzyk.

           

W Rudzie Śląskiej ten rodzaj muzyki obecny jest dzięki harcerskiemu Festiwalowi Cmok Song, koncertom podczas Lawin Stowarzyszenia In-nI, przeglądowi oragzniazowanemu przez Młodzieżowe Stowarzyszenie Świętego Nereusza czy działaniom Miejskiego Centrum Kultury (Krakowski Salon Poezji).

           

Mamy nadzieję, że sukces zespołu Cztery Piąte przyczynie się do wzrostu popularności tej przyjemnej a jednocześnie ambitnej muzyki.

W skład Jury Danielkowego Konkursu 2019 wchodziły znane i cenione postaci polskiej sceny muzycznej. Dość przywołać postać pieśniarza i kompozytora Adama Drąga czy poetki Aleksandry Bacińskiej. Stąd ta nagroda jest dla nas tak ważna! - dopowiada Maciej Duczyński.

Pełen werdykt Jury można zobaczyć na stronie Festiwalu (http://festiwal.danielka.com.pl/), zaś piosenek zespołu Cztery Piąte trzeba szukać na portalach społecznościowych.

Mamy nadzieję zagrać dla rudzian. Z tego co wiem, Stowarzyszenie In-nI planuje organizację wieczoru poetyckiego z naszym udziałem. Może także scena Cmok Songu... Ale to dopiero początek, kolejne Festiwale, studio nagrań dopiero  przed nami – podkreśla Marcin Malik.

Życzymy dalszych sukcesów w konkursach, a może i własnej płyty.

Sukces rudzkiego zespołu Cztery Piąte!

Sylwia GerlaczekSylwia Gerlaczek
źródło: Rudzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Niebanalnych In-nI

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Tomek

    Gratulacje !!!

  • boluś

    na studyntów to już łoni niy wyglondają 'chyba że czwortego wieku' ale gratulacje !

  • Mariusz

    Brawo i wlasnie promujcie takie talenty

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.