RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Surowe kary za spowodowanie zagrożenia w ruchu

  • Dodano: 2022-06-06 07:45, aktualizacja: 2022-06-20 08:41

Wysokimi mandatami dla dwóch kierujących zakończyły się czynności prowadzone po otrzymaniu nagrania na skrzynkę Stop Agresji Drogowej. Nieodpowiedzialne wyprzedzanie jednego z nich i niezachowanie ostrożności przez drugiego o mało nie zakończyło się czołowym zderzeniem. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych.

Łamanie przepisów to najprostsza droga do tragedii

Nieprzestrzeganie przepisów drogowych skutkuje nie tylko otrzymaniem mandatu karnego, ale jest też przyczyną bardzo poważnych zdarzeń drogowych. Do groźnej sytuacji na drodze spowodowanej rażącym naruszeniem elementarnych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym doszło na początku tego roku w miejscowości Przegędza. Kierujący osobowym oplem mężczyzna, wyprzedzając na skrzyżowaniu, o mało nie zderzył się czołowo z włączającym się do ruchu z zatoki autobusowej kierowcą skody. Zdarzenie zostało nagrane wideorejestratorem i przesłane na skrzynkę Stop Agresji Drogowej.

Prowadzone w tej sprawie czynności pozwoliły ustalić i ukarać obydwóch kierujących. Za wyprzedzanie na skrzyżowaniu i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierujący oplem ukarany został 2000  mandatem karnym i 6 punktami. Na kierowcę skody także nałożono mandat za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa i zatrzymanie pojazdu na przystanku z zatoką w wysokości 1100  i 7 punktów.

Policja przypomina, że włączanie się do ruchu następuje przy rozpoczynaniu jazdy po postoju lub zatrzymaniu się niewynikającym z warunków, lub przepisów ruchu drogowego, a kierujący pojazdem, włączając się do ruchu, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu.

Ponadto, zabronione i skrajnie niebezpieczne jest wyprzedzanie przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia, na zakręcie oznaczonym znakami ostrzegawczymi i na skrzyżowaniu, z wyjątkiem skrzyżowania o ruchu okrężnym lub na którym ruch jest kierowany.

Jeśli zarejestrowałeś agresywne, niebezpieczne i niezgodne z przepisami zachowanie innego uczestnika ruchu drogowego, także możesz powiadomić Policję przez skrzynkę Stop Adresji Drogowej.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj »

  • Kpina + ironia / szydera

    Data na nagraniu: 19.01.2022 - po prawie pół roku autor nagrania uznał, że należy powiadomić służby? Mógł jeszcze poczekać rok, dwa... :-)

  • Marian

    Takie wyprzedzanie jest "prawie" normalne i na porządku dziennym prawie na każdej jednopasmowej drodze krajowej i nie tylko. A co gorsza nawet przez zawodowych kierowców ciężarówek. Szkoda, że policja nie karze gigantycznymi mandatami po samych filmikach dostępnych na youtubie stop cham lub podobnych. Tu by była okazja podreperować budżet.... Zgłaszanie takich przypadków fizycznie jest niestety bardzo czasochłonne i piraci wiedzą że są praktycznie bezkarni, chyba że ktoś nie zdąży zjechać i zaliczą dzwona. Dlatego jest u nas tyle wypadków śmiertelnych. Takie manewry nie są wykonywane przy przepisowej prędkości...

  • bm

    grubo

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.