Wiadomości z Rudy Śląskiej

Świadek zareagował i pomógł zatrzymać nietrzeźwego kierowcę

  • Dodano: 2018-10-09 06:45, aktualizacja: 2018-10-09 07:02

Telefoniczna informacja i szybka reakcja rudzianina pozwoliła policjantom z rudzkiej drogówki na zatrzymanie mężczyzny, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Mieszkaniec Rudy Śląskiej, który jechał za pijanym kierowcą, wykazał się brakiem akceptacji dla tego typu zachowań. Niewykluczone, że dzięki jego zdecydowanej postawie udało się zapobiec tragedii na drodze.

W sobotę około 13:00 dyżurny rudzkiej komendy otrzymał telefoniczną informację o kierowcy, który jechał wężykiem ulicami Bykowiny i Wirku. Zdecydowana postawa świadka i jego szybka reakcja, pozwoliła na niedopuszczenie kierowcy do dalszej jazdy. Rudzianin wykorzystał chwilę i zabrał pijanemu 32-latkowi kluczyki. Chwilę później na miejscu zjawili się policjanci z drogówki. Kontrola wykonana przez mundurowych ujawniła, że kierowca opla miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zabezpieczyli pojazd na parkingu strzeżonym, a jego kierowca trafił na kolejne badanie do rudzkiej komendy. Tam stężenie alkoholu było już, na poziomie 3 promili, czyli 32-latek spożywał alkohol tuż przed tym jak zasiadł za kierownicę. Rudzianin będzie teraz odpowiadał za kierowanie w stanie nietrzeźwym, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi i wysoka kara pieniężna. Odpowie również za spowodowanie kolizji na jednej z ulic Bykowiny, gdzie uderzył w zaparkowanego forda.

To kolejny przykład, że czujność obywateli ma kolosalne znaczenie w dbaniu o bezpieczeństwo wszystkich osób mieszkających na terenie naszego miasta. Tylko reakcja na przestępcze zachowania innych podniesie stan bezpieczeństwa. Pamiętajmy: "Nie reagujesz - akceptujesz". Policyjna kampania daje nam możliwości by udowodnić, że mieszkańcom też zależy na tym, aby osiedla, dzielnice czy miejscowości były bezpieczne.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również