Wiadomości z Rudy Śląskiej

Świadomy odpoczynek nad wodą. Policja przypomina zasady

  • Dodano: 2024-04-30 13:45

Długi majowy weekend i dobre warunki pogodowe mogą sprawić, że będziemy chcieli odpocząć nad wodą. Czasami nawet najspokojniejsze akweny wodne mogą zamienić się w niebezpieczny żywioł, który może pozbawić nas życia czy zdrowia.

Pamiętajmy o zdrowym rozsądku i zachowaniu trzeźwości

Długi weekend rozpieszcza nas dobrymi warunkami pogodowymi. Korzystając z takiej okazji, wielu z nas wyjedzie wypocząć nad wodę. Zbiorniki wodne z pozoru te spokojne, w jednej chwili mogą zamienić się w groźny żywioł, który może pozbawić nas życia czy zdrowia. Z tego powodu w okolicach rudzkich stawów możemy zaobserwować policjantów, którzy prowadzą wzmożone kontrole.

Pamiętajmy, aby wybierać wyłącznie bezpieczne miejsca, stawy, jeziora czy rzeki z wydzielonymi miejscami do kąpieli, najlepiej tam, gdzie nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy WOPR. Pamiętajmy również, aby stosować się do regulaminu kąpieliska, na którym się znajdujemy.

Szczególną uwagę zwracajmy na dzieci

Zaopatrzmy ich w sprzęt umożliwiający bezpieczne korzystanie z wody. Stale obserwujmy osoby małoletnie tak, aby nie doszło do ich niekontrolowanego oddalenia się od brzegu lub wypłynięcia na zbyt dużą głębokość.

Istotnym elementem bezpieczeństwa w trakcie wypoczynku nad wodą jest trzeźwość. Do wielu tragedii dochodzi, poprzez nieodpowiedzialność wynikającą ze spożywania alkoholu.

Jeśli podczas odpoczynku nad wodą zauważymy, że ktoś tonie, nie stójmy bezczynnie, tylko niezwłocznie udzielmy pomocy. Jeśli sami nie jesteśmy w stanie przeprowadzić czynności ratunkowych lub podjęcie ich zagrażałoby naszemu bezpieczeństwu, czym prędzej zawiadamiamy wykwalifikowane służby.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Rudolf

    Nikt normalny nie kąpie się na trzeźwo w jeziorze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również