Wiadomości z Rudy Śląskiej

Świąteczny klimat w rudzkich domach. Zdjęcia świątecznych dekoracji naszych czytelników

 • Dodano: 2020-12-26 11:45

Pachnąca choinka, radość dziecka rozpakowującego prezenty, a może rodzina łamiąca się opłatkiem? W każdym domu święta przybierają inny, piękny klimat. Sprawdziliśmy, jak rudzianie udekorowali swoje domy na Święta Bożego Narodzenia.

Trwają święta. Pomimo pandemii koronawirusa i wprowadzonych ograniczeń Boże Narodzenie trudno sobie wyobrazić bez choinki i świątecznych iluminacji. Udekorowane domy i drzewka mają oddawać nastrój tej szczególnej nocy i związanych z nią przeżyć. 

Zobaczcie, jak rudzianie udekorowali swoje domy na Święta Bożego Narodzenia.

Komentarze (9)    dodaj komentarz »

 • Rudzianka

  Ochydne, ochydne te choinki i przystrojenia z tymi pajacami. To wogóle nie ma nic wspólnego z Narodzeniem Chrystusa, no a ta choinka do góry nogami powieszona to jakaś masakra, poroniony pomysł. Najpiękniejsze te zdjęcia gdzie rzeczywisty klimat jest ukazany i ma dużo wspólnego z Narodzeniem Boga Zbawiciela, jak Stajenka, prezenty. No a te koty to atrakcja, szczególnie gdy właściciel idzie spać kot opanowuje choinkę. Mój też próbował wdrapywać się. Dla mnie fatalne choinki z tymi pogańskimi krasnalami, a nawet są bardzo brzydkie. Uważam że jak się jest nie wierzącym czy nie ma się nic z Chrześcijaństwem to nie powinno się nic stroić ani świętować, gdyż bycie Chrześcijaninem to wiara głęboka, a te Święta Bożego Narodzenia to przywilej dla wiernych prawdziwie wierzących. A jeśli ktoś chce się bawić czy coś świętować to są takie dni w roku jak 1 Maj i w tedy można pajacowac.

 • J.W

  Pochwal sie swoja choinke, tez z chęcią ja ocenimy...a moze dla nas bedzie ochydna.

 • Stasia

  Bóg nigdy nie nauczał, że jednym należy się jakiś przywilej a innym nie..W jego oczach nikt nie był ani lepszy ani gorszy od drugiego.. czyż nie? Czy Pani zdaniem dzielił ludzi na tych którzy zasłużyli i nie zasłużyli? Biblia się kłania proszę Pani. Niestety u nas większość tych najbardziej „świętych” właśnie taką postawę przyjmuje. W sercu Bóg a na języku diabeł.

 • Ania

  Widzę, że nie zdaje sobie Pani sprawy z tego, że choinka, dawanie prezentów i kolędowanie są pogańskie.. radzę się doinformować. Poza tym taka postawa raczej dobrze o Pani nie świadczy ani jako człowieku a tym bardziej wierzącym. P.s. Polecam zainwestować w słownik ;)

 • Serio?

  Pragnę zwrócić Pani uwagę, że postawa, że wszystko jest brzydkie tylko dlatego, że Pani się nie podoba i sugerowanie innym co mogą a czego nie również jest niechrześcijańskie ;)

 • Iks

  Wyluzuj. To tylko ozdoby. Jeśli faktycznie jesteś Chrześcijanką to staraj się nie mówić innym co powinni albo nie, tylko dawaj świadectwo własnym przykładem. Nic więcej. Przez taką "gorliwość" w poprawianiu innych nasza wiara i nasz Kościół wiele traci...

 • (nie)posłuszna owieczka

  Prawdziwa, chrześcijańska miłość bije z tego komentarza... Po pierwsze choinka JEST pogańska. Po drugie, komercjalizacja Świąt rozwija się od wielu lat... Od nas zależy, jakie wartości przekażemy dzieciom. Każdy ma swój rozum i powinien postępować zgodnie z samym sobą. P.S. czy Dzieciątko zostawiło Pani słownik ortograficzny pod choinką? :D

  • (nie)posłuszna owieczka
   2020-12-28 09:24
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Kriss

  Sanki kapitalne! Dzieci są dekoracją świąteczną?

 • rado

  Dzieci nie, ale ,,bombelki'' już tak :)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.