Wiadomości z Rudy Śląskiej

Świąteczny klimat w rudzkich domach. Zdjęcia świątecznych dekoracji naszych czytelników

 • Dodano: 2020-12-26 11:45

Pachnąca choinka, radość dziecka rozpakowującego prezenty, a może rodzina łamiąca się opłatkiem? W każdym domu święta przybierają inny, piękny klimat. Sprawdziliśmy, jak rudzianie udekorowali swoje domy na Święta Bożego Narodzenia.

Trwają święta. Pomimo pandemii koronawirusa i wprowadzonych ograniczeń Boże Narodzenie trudno sobie wyobrazić bez choinki i świątecznych iluminacji. Udekorowane domy i drzewka mają oddawać nastrój tej szczególnej nocy i związanych z nią przeżyć. 

Zobaczcie, jak rudzianie udekorowali swoje domy na Święta Bożego Narodzenia.

Komentarze (9)    dodaj »

 • Rudzianka

  Ochydne, ochydne te choinki i przystrojenia z tymi pajacami. To wogóle nie ma nic wspólnego z Narodzeniem Chrystusa, no a ta choinka do góry nogami powieszona to jakaś masakra, poroniony pomysł. Najpiękniejsze te zdjęcia gdzie rzeczywisty klimat jest ukazany i ma dużo wspólnego z Narodzeniem Boga Zbawiciela, jak Stajenka, prezenty. No a te koty to atrakcja, szczególnie gdy właściciel idzie spać kot opanowuje choinkę. Mój też próbował wdrapywać się. Dla mnie fatalne choinki z tymi pogańskimi krasnalami, a nawet są bardzo brzydkie. Uważam że jak się jest nie wierzącym czy nie ma się nic z Chrześcijaństwem to nie powinno się nic stroić ani świętować, gdyż bycie Chrześcijaninem to wiara głęboka, a te Święta Bożego Narodzenia to przywilej dla wiernych prawdziwie wierzących. A jeśli ktoś chce się bawić czy coś świętować to są takie dni w roku jak 1 Maj i w tedy można pajacowac.

 • J.W

  Pochwal sie swoja choinke, tez z chęcią ja ocenimy...a moze dla nas bedzie ochydna.

 • Stasia

  Bóg nigdy nie nauczał, że jednym należy się jakiś przywilej a innym nie..W jego oczach nikt nie był ani lepszy ani gorszy od drugiego.. czyż nie? Czy Pani zdaniem dzielił ludzi na tych którzy zasłużyli i nie zasłużyli? Biblia się kłania proszę Pani. Niestety u nas większość tych najbardziej „świętych” właśnie taką postawę przyjmuje. W sercu Bóg a na języku diabeł.

 • Ania

  Widzę, że nie zdaje sobie Pani sprawy z tego, że choinka, dawanie prezentów i kolędowanie są pogańskie.. radzę się doinformować. Poza tym taka postawa raczej dobrze o Pani nie świadczy ani jako człowieku a tym bardziej wierzącym. P.s. Polecam zainwestować w słownik ;)

 • Serio?

  Pragnę zwrócić Pani uwagę, że postawa, że wszystko jest brzydkie tylko dlatego, że Pani się nie podoba i sugerowanie innym co mogą a czego nie również jest niechrześcijańskie ;)

 • Iks

  Wyluzuj. To tylko ozdoby. Jeśli faktycznie jesteś Chrześcijanką to staraj się nie mówić innym co powinni albo nie, tylko dawaj świadectwo własnym przykładem. Nic więcej. Przez taką "gorliwość" w poprawianiu innych nasza wiara i nasz Kościół wiele traci...

 • (nie)posłuszna owieczka

  Prawdziwa, chrześcijańska miłość bije z tego komentarza... Po pierwsze choinka JEST pogańska. Po drugie, komercjalizacja Świąt rozwija się od wielu lat... Od nas zależy, jakie wartości przekażemy dzieciom. Każdy ma swój rozum i powinien postępować zgodnie z samym sobą. P.S. czy Dzieciątko zostawiło Pani słownik ortograficzny pod choinką? :D

 • Kriss

  Sanki kapitalne! Dzieci są dekoracją świąteczną?

 • rado

  Dzieci nie, ale ,,bombelki'' już tak :)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również