Wiadomości z Rudy Śląskiej

Szkoła z Halemby pozyskała 10 000 zł na projekt "Kłodnicka Eko-Baza"

  • Dodano: 2020-10-14 06:45, aktualizacja: 2020-10-13 14:08

To wielki sukces jednej z rudzkich szkół! Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Rudzie Śląskiej znalazł się na liście laureatów konkursu organizowanego przez Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Placówka pozyskała aż 10 000 zł z Funduszu Naturalnej Energii.

Kłodnicka Eko- Baza

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Rudzie Śląskiej realizowany jest projekt ekologiczny pt. „ Kłodnicka Eko- Baza”. Celem inicjatywy jest kształtowanie prawidłowych postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży.

Dzięki dotacji przy szkole stworzono wszechstronną i wielofunkcyjną pomoc dydaktyczno-wychowawczą, zieloną bazę: ogródek, herbarium, a także łąkę - miejsce edukacji ekologiczno-przyrodniczej i wypoczynku dla społeczności szkolnej oraz lokalnej. 

Konkurs plastyczny: „Nasza szkolna ekografika”

W ramach projektu ogłoszono konkurs plastyczny: Nasza szkolna ekografika. Organizatorem konkursu był Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. a jego partnerem Fundacja "Za górami, za lasami".

Na lekcjach plastyki w zwycięskiej szkole zrodził się pomysł, aby na jednej ze ścian budynku powstał ekomural.

Znaleźliśmy osobę, która wykonałaby dla nas malowidło ekologiczne ogromnego formatu (ściana sali gimnastycznej od strony placu zabaw). Pan Piotr P. z Kędzierzyna Koźla upiększył dla nas budynek szkolny, pobierając symboliczne honorarium za wykonaną pracę. Koszty farb były jednak wysokie. Z pomocą przyszli nam Rodzice, którzy zorganizowali zrzutkę oraz aukcję „SZTUKA ULICY w naszej Kłodnicy ( ekomural )”. Mówi pani Joanna Widera - wicedyrektor Szkoły, koordynator projektu.


Dzięki zaangażowaniu rodziców, Radnego Miasta - pana Łukasza Wodarskiego, grupy nauczycieli i uczniów - aukcja przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Pozyskaliśmy wymarzoną kwotę. Teraz to, co wyróżnia naszą szkołę od innych, to na pewno grafika, której pomysłodawcami byli sami uczniowie, a fundatorami Rodzice. Dziękujemy!!! Podsumowuje Joanna Widera.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Mieszkaniec

    Rewelacja inne szkoły mogą brać przykład ..a Radny Pan Łukasz Wodarski już nie pierwszy raz pokazał na co go stać to dzięki jego działaniom Nasze miasto nabiera energii kolorów i nadziei na lepsze czasy. Kandydat na Prezydenta

  • boluś

    ŻARTOWNIŚ?eli upośledzony?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.