Wiadomości z Rudy Śląskiej

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 w Rudzie Śląskiej uczestniczyli w prestiżowym konkursie

  • Dodano: 2021-02-19 12:00

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Rudzie Śląskiej triumfowali na arenie ogólnopolskiej. Anna Rzepka, Kaja Firecka i Kacper Choma zajęli bowiem drugie miejsce w Międzynarodowym Konkursie Umiejętności Statystycznych na etapie krajowym! Gratulujemy!Samodzielnie przeprowadzili dwujęzyczne badania ankietowe w Polsce i USA, a następnie przygotowali plakat naukowy pt. „Nawyki zakupowe młodzieży a powstawanie odpadów - badanie ankietowe wśród nastolatków na Śląsku i w stanie Kalifornia” – czytamy w komunikacie opublikowanym przez szkołę.

Ambitnych uczniów do udziału w konkursie przygotowała Karolina Bąk, nauczycielka przedmiotów zawodowych spedycyjnych.

Dodajmy, że Międzynarodowy Konkurs Umiejętności Statystycznych (International Statistical Literacy Project, ISLP) organizowany jest przez Stowarzyszenie Międzynarodowe na rzecz Edukacji Statystycznej (International Association for Statistical Education, IASE) od 2007 roku. Jego celem jest rozwijanie umiejętności uczniów w opisywaniu ich środowiska za pomocą statystyk oraz używanie statystyk jako narzędzia do uczenia się o ich codziennym życiu, a w szczególności: badanie i analizowanie problemów związanych z tematyką konkursu, interpretowanie wyników statystycznych, komunikacja w formie pisemnej i graficznej, praca w zespole, korzystanie z narzędzi informatycznych oraz korzystanie z baz statystycznych.

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 w Rudzie Śląskiej uczestniczyli w prestiżowym konkursie

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • ...

    Super!!Gratuluje!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.