Wiadomości z Rudy Śląskiej

Terminy ferii zimowych 2019. Na Śląsku uczniowie odpoczną jako ostatni

 • Dodano: 2018-11-20 11:45, aktualizacja: 2019-02-07 11:59

W województwie śląskim zimowe ferie 2019 rozpoczną się dopiero 11 lutego i potrwają do 24. W tym samym terminie od szkolnych obowiązków odpoczną uczniowie województwa lubelskiego, łódzkiego, pomorskiego i podkarpackiego.

W pozostałych województwach ferie rozpoczną się wcześniej – i tak w województwie lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim, kujawsko-pomorskim i wielkopolskim zimowa przerwa wystartuje najwcześniej i potrwa od 14 do 27 stycznia.

Od 21 stycznia do 3 lutego pusto będzie w szkołach województwa podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego, zaś od 28 stycznia do 10 lutego z zimowych „wakacji” skorzystają uczniowie z dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

W poprzednich latach wiele szkół i placówek kulturalnych w Rudzie Śląskiej przygotowało bardzo bogatą i obfitującą w przeróżne atrakcje ofertę, tak też zapewne będzie tym razem. Warto więc w najbliższych tygodniach śledzić ofertę Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty, Domu Kultury na  Bielszowicach, InnY-ego Domy Kultury na Kochłowicach oraz Młodzieżowego Domu Kultury na Rudzie. Zapewne wiele ciekawych propozycji znajdzie się również w obiektach MOSiRu oraz w Aquadromie.

My również będziemy śledzili atrakcje przygotowane przez rudzkie instytucje i poinformujemy o nich tak szybko jak to możliwe.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Anna Richter

  Jakie atrakcje są dla dzieci z Rudy Śląskiej Syn ma 12 lat mieszkamy w Bielszowice

 • Marzena

  nie wiem jaki atrakcje będą w mieście ale ja to syna zapisałam na obóz narciarski z but-a. W Alpy pojedzie to się tam nauczy jeździć i świata trochę zobaczy. w zeszłe ferie nie mogłam mu kupić takiego wyjazdu bo było dużo wydatków w tym roku już się udało

 • Mieszkaniec

  Jaką atrakcje przygotował MOSiR dla dzieci z naszego miasta w ferie

 • Na...

  Przeczytałby jako pierwszy i chociaż stylistykę poprawił... żenada

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również