Wiadomości z Rudy Śląskiej

Tłumy biegaczy wzięły udział w piątej edycji PKO Biegu Charytatywnego

 • Dodano: 2019-09-14 14:00, aktualizacja: 2019-09-14 21:59

W sobotę - 14 września już po raz piąty odbył się PKO Bieg Charytatywny. W tym roku uczestnicy biegu sztafetowego wsparli edukację dzieci z domów dziecka. Ruda Śląska również włączyła się w akcję.

– Do tej pory w Biegu Charytatywnym przekazywaliśmy środki na dożywianie dzieci. Uznaliśmy, że nasze siły i środki warto przekierować na coś, co jest równie ważne, czyli edukację dzieci z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych – mówi prezes Fundacji PKO Banku Polskiego Małgorzata Głębicka. – Chodzi o alternatywne formy edukacji i o zajęcia pozalekcyjne. O to, żeby dzieci mogły pójść na przykład na zajęcia baletu, czy na robotykę. Chodzi też o grę na instrumentach muzycznych i wszystko, co może pomóc im w rozwoju. Zależy nam również na tym, żeby mogły iść na dodatkowe zajęcia, które przygotują podopiecznych do egzaminów – wyjaśnia.

PKO Bieg Charytatywny to bieg sztafetowy, w którym udział biorą 5-osobowe drużyny. Bieg odbywa się jednocześnie na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach w Polsce. Tegoroczna rywalizacja rozegrała się w Białymstoku, Bydgoszczy, Koszalinie, Krakowie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Rudzie Śląskiej, Słupsku, Warszawie i Wrocławiu.

Sztafety wystartowały o godzinie 10 i przez godzinę, zawodnicy starali się pokonać jak największą liczbę okrążeń. Każdy z nich musiał pokonać przynajmniej jedno okrążenie. Ruda Śląska jeszcze przed startem biegu pobiła rekord. Zapisy ruszyły 26 sierpnia. W niespełna dwie godziny od uruchomienia otwarcia list, wyczerpany został limit miejsc w naszym mieście.

W tegorocznej edycji zawodów w w naszym mieście wystartowało 100 drużyn. Zawodnicy w Rudzie Śląskiej okrążyli stadion lekkoatletyczny aż 3871 razy! W klasyfikacji ogólnej nasze miasto znalazło się na drugim miejscu.

Aktywność uczestników 5. PKO Biegu Charytatywnego zostanie przeliczona na cel charytatywny – edukację dzieci z domów dziecka w 12 województwach, w których odbywa się bieg. Środki przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego.

Jeżeli ktoś nie mógł wziąć udziału w 5. PKO Biegu Charytatywnym, a chciałby wspomóc cel charytatywny, może dokonać wpłaty na konto Fundacji PKO Banku Polskiego: 10 1020 1068 0000 1302 0282 5065.


Źródło: Redakcja / fot. UM Ruda Śląska

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • jo

  Izu..a ty na pewno też biegałeś do sklepu po tanie wino lub piwo .i na pewno pobiłeś swój rekord.w biegu do sklepu.

 • Izu

  Autem jeżdżę do hurtowni żeby sie nie przemęczać, do vana wchodzi dużo skrzynek, na tydzień wystarczy. Zadałem jedno proste pytanie. A że Aśka i jej bolec mają z tym problem to już nie moja sprawa. Najważniejsze jest to że udało się zebrać pokaźną sumę na pomoc potrzebującym. A frustratom to ja dziękuję i nie tylko wpisowym można pomóc

 • Joanna

  Czyli jesteś frustratem, piszesz coś o jakiś bolcach. Ktoś kto nie ma argumentów używa takich właśnie wycieczek słownych. Pewnie kolejnym krokiem byłoby naplucie w twarz, ewentualnie rękoczyny...słaby jesteś, sfrustrowany, wylewasz swoje życiowe niepowodzenia na tym forum, pod artykułem związanym ze szlachetnym celem. Widać, że doczytałeś do końca i się poniżej próbujesz tłumaczyć, czyli jest szansa dla Ciebie, nie utrać jej. Może kiedyś pobiegniemy dla Ciebie....oby nie, ale jeżeli tak będzie to też zaprosimy tego "miłościwie nam panującego". On się zgodzi i pewnie wiele osób też, pomimo tego, co sobą tutaj zaprezentowałeś.

 • Izu

  A nasz miłościwie panujący, wszechwiedzący maratończyk nie biegał?

 • Joanna

  Sa wydarzenia, gdzie dobrze jest odłożyć swoje frustrację. Otóż biegał - w szczytnym celu jak pozostałe 499 osób, pomimo tego że pewnie część owej osoby nie darzy sympatią, ale biegali bo sport ma łączyć a nie dzielić.

 • Izu

  Tylko sie pytam. Zaraz z frustracjami wyjeżdżasz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.