Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Trwa sezon motocyklowy. Rudzka policja apeluje o ostrożną jazdę

 • Dodano: 2019-07-18 08:15, aktualizacja: 2019-07-18 06:18

Wiosenna aura powoduje, że z dnia na dzień na naszych drogach pojawia się coraz więcej miłośników jednośladów.

Policjanci przypominają, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz wzajemny szacunek na drodze dają gwarancję bezpiecznego podróżowania.

Podróżując pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim, a także innych

Podróżowanie motocyklem to bez wątpienia duża przyjemność i wygoda, jednak priorytetem podczas takich wypraw powinno być dla nas bezpieczeństwo. Wiosenna aura sprawia, że na drogach pojawia się coraz więcej jednośladów.

Rozpędzenie motocykla do prędkości 100 km/h często trwa jedynie kilka sekund. Dlatego tak ważne jest, by za kierownicą zachować zdrowy rozsądek i wyobraźnię.

Motocyklista w momencie zderzenia z innym pojazdem bądź drzewem narażony jest na większe niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Oprócz kasku i odpowiedniego kombinezonu ochronnego, nie ma żadnych dodatkowych zabezpieczeń w postaci karoserii samochodu, pasów bezpieczeństwa czy poduszek powietrznych. Często nadmierna prędkość, brawura, przecenianie własnych umiejętności kierowania motocyklem, niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, jest przyczyną zderzenia się z innym uczestnikiem ruchu i kończy się tragicznie.

Za zdarzenia z udziałem motocyklistów odpowiadają również kierujący samochodami

Nie udzielenie pierwszeństwa przejazdu, brak sygnalizowania skrętu, bądź zmiana pas ruchu, nie upewniwszy się czy kierowca ma do tego prawo, to jedne z głównych „grzechów” kierowców samochodów. Kierowcy samochodów powinni pamiętać, że motocykliści to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, którzy mają takie same prawa jaki i oni.

Apelujemy do wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Tych podróżujących jednośladami, a także kierujących samochodami o przestrzeganie przepisów oraz wzajemny szacunek na drodze.

Zobacz także

Komentarze (13)    dodaj komentarz »

 • motocyklista

  Szaleniec toś jest ty przypuszczam że niymosz zodny pasi ino pić piwo po robocie

 • Rokr

  Do tego ta moda na gazowanie na światłach, debile jakich mało

 • Adolf

  proponuje obowiązkowe tablice rejestracyjne na przód motocykla i postawienie fotoradaru na ulicy 1 Maja na odcinku między autostradą A4 a cmentarzem komunalnym na Halembie

 • Mieszkanka

  A ja apeluje o zwiększenie prędkości do 60km/h. Jest to pusta i prosta droga. A policja urządziła sobie tam punkt zbierania hajsu, zamiast stac pod szkołami czy placówkami publicznymi i pilnowac zdrowie i życie osób i dzieci.

 • Jo

  Jaki adolf taki komentarz nic dodać nic ująć

 • AM

  Niy jedyn szalyniecprzeniesie sie na drugo strona życio.

 • Rudziol

  Właśnie po to się pcha na pierwszego na skrzyżowaniu żeby potem nie musiał cię wyprzedzać. LWG.

 • ed

  Tak przestrzegaja przepisow, ze w weekendy z NS i DTS dobiegaja dzwieki jak z motoGP.

 • Kierowca

  To niech jednoślady jeżdżą według przepisów bo niektórzy wyprzedzają z prawej z lewej strony a na swiatlach pchajom sie miedzy autami żeby byc jako pierwszy

 • Lewa w górę.

  Jeżeli auta stoją na światłach to jet to omijanie a nie wyprzedzanie i jest zgodne z prawem. Trochę kultury i uprzejmości na droze a zmieści się samochód i motocykl.

 • Yrek

  Poczytaj kodeks, nauka nie boli a nieznajomosc przepisow szkodzi. Pcha sie bo ma do tego pelne prawo jak kol. Wyzej zauwazyl zeby pozniej nie musial Cie wyprzedzac

 • nitka

  A konkretnie to który przepis?

 • Yrek2

  Konkretnie poszukaj, szukanie nie boli nawet przez prostą wyszukiwarkę gugle...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.