Wiadomości z Rudy Śląskiej

Trwają kontrole trzeźwości w Rudzie Śląskiej

 • Dodano: 2021-06-14 10:45, aktualizacja: 2021-06-14 13:21

Od wczesnych godzin rannych na rudzkich ulicach policjanci z drogówki prowadzą działania pod kryptonimem "Trzeźwość".

Akcja ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy kierującym pod wpływem alkoholu czy też narkotyków.

policyjny alkotest - zdjęcie poglądowe z archiwum rudzkiej policji

W ubiegły weekend policjanci na terenie Rudy Śląskiej zatrzymali 3 pijanych kierowców

Działania skierowane przeciwko kierującym pod wpływem alkoholu lub narkotyków prowadzone są od wczesnych godziny rannych. Akcja ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Podczas ostatniego weekendu policjanci zatrzymali, 3 pijanych kierowców. Na początku dzisiejszych działań mundurowi zatrzymali kierowcę renaulta, który miał w swoim organizmie prawie 0,5 promila alkoholu. Policja ma nadzieję, że to pierwszy i zarazem ostatni kierowca, który jechał dziś ulicami Rudy Śląskiej po spożyciu alkoholu.

Komentarze (13)    dodaj komentarz »

 • fajerberga

  I wielkie trara. Są kraje na świecie, gdzie dopu[...]na norma to 0,5%% a nawet 0,8%%, można jeździć na oponach z innym bieżnikiem na każdym kole, a mimo to statystyki wypadkowości/ofiar śmiertelnych mają lepsze, niż w PL. No ale to są normalne kraje, z normalnym, a nie pozorowanym nadzorem nad ruchem drogowym. Przecież 99,99% sprawców zdarzeń drogowych jest trzeźwa, a najwięcej wypadków jest przy idealnej pogodzie. To trochę tak, jak z walką z narkotykami: przeznacza się miliardy na ową walkę, zamiast proceder zalegalizować, mieć nad nim kontrolę czerpać zyski i nie dać zarobić kartelom narkotykowym. Kto będzie chciał i tak będzie ćpał, tylko państwo na tym nie zarobi :-)

 • Hwdp

  A największe pały to psy Różyckie..oby dwa [...]e co unia dzieci pałować i gazować.hwdp

 • Kierowca

  Powinni jeszcze sprawdzac prawko czy posiada

 • Beti

  I nauczyć sie gadać z ludźmi . Chamstwo i buta podczas kontroli…miałam dzis nieprzyjemność chociaż wynik ok.

 • Hanys

  Masz dmuchać a nie dyskutowac

 • ryl

  dajcie wiecej 500+ to nadal bedą pić za nasze podatki rodzice, pozabierać wszystkie dodatki a ludzi pałami gonić do roboty

 • lolek

  Zamiast 500+ do łapy dla każdego powinny być albo odliczenia od podatku dla pracujących albo za te pieniądze gwarantowane przedszkole czy żłobek dla dzieci. Po danych GUS za ostatnie kilka lat widać wyraźnie że ten program nie przyczynił się do wzrostu liczby dzieci. Nikt normalny nie urodzi dziecka dla kasy, młodych pracujących ludzi bardziej zachęciła by gwarancja zapewnienia opieki nad dzieckiem w godzinach pracy. no ale cóż, pracujący ludzie to nie jest elektorat PiS.

 • Karl

  Tak to jest jak się cymbał wypowiada, nie mający o niczym pojęcia: przedszkola od co najmniej trzech lat są gwarantowane, a po odliczeniu ulgi na dzieci to większość społeczeństwa nie ma już z czego od podatku odliczać. Nie wiem jak jest, ale pogłoszę te swoje neoliberalne brednie, a co tam...

 • Halinka

  A pani z 2,5 promila dalej jezdzi jak to jest?

 • Oczywiście tylko subiektywny

  Ja, pandemia w odwrocie, to znowu mogą lotać z dmuchawcami i nos gnębić, chodzi o premia, a nie o bezpieczeństwo i tyla w temacie. Już sie nie mogli doczekać...

  • Oczywiście tylko subiektywny
   2021-06-14 12:17
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • ksiundz

  Jakie "gnębić" ? Wystarczy nie jeździć na promilach i masz spokój.

 • Obiektywny

  Moim zdaniem, nie powinni pisać o kontrolach a robić je choćby codziennie. Mniej pijaków i potencjalnych sprawców wypadków na drogach.

 • Padre

  Dobrze że piszą. Nie chodzi o to żeby złapać tylko o to żeby nie jeździli po pijaku. Jak wiesz że jest duże prawdopodobieństwo kontroli to sie dobrze zastanowisz czy warto. Prewencja. Z takich kontroli to pieniędzy NIE MA do budżetu. Za to przyczajić się przy gazowni na Czarnym Lesie lub przy Wiśniowym albo A4 na Halembie to z tego wykon JEST

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.